کد خبر: ۴۷۴۹۴۶
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۰

بعدازظهر امروز و در نمایش هوایی نهمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی ایران در کیش، جنگنده‌های صاعقه ارتش جمهوری اسلامی ایران بر فراز خلیج‌فارس مانور هوایی برگزار کردند.

به شفاف، بعدازظهر امروز نمایش هوایی نهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی در جزیره کیش آغاز شد.

در این مراسم در ابتدا دو فروند میگ 29 بر فراز آسمان جزیره مانور و پرواز انجام دادند.

پس از آن یک فروند سوخو 22 متعلق به سپاه پاسداران با سرعت 800 کیلومتر بر ساعت بر فراز آسمان خلیج‌فارس و جزیره کیش مانور خود را برگزار کرد.

این سوخو که ساخت کشور روسیه است، 25 سال زمین‌گیر بود که توسط متخصصانهوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اورهال و به روزرسانی شد و جنگنده نقش 2 به جنگنده نقش 4 تبدیل شد.

در ادامه این مانور هوایی 13 نفر از چتربازان نیروی هوابرد دانشگاه امام حسین (ع) بر آسمان جزیره کیش فرود آمدند.

این چتربازان از ارتفاع 3500 متری فرود آمدند که 2500 متر سقوط آزاد با سرعت 200 کیلومتر بر ساعت و 100 متر به صورت فرود با چتر انجام شد.

در ادامه این نمایش هوایی هواپیمای F5 نیروی هوایی ارتش به پرواز در آمد و نمایش هوایی داشت. این هواپیما قابلیت پرواز به مدت 3 ساعت و 50 دقیقه بدون سوخت‌گیری و 5 ساعت با باک خارجی دارد ضمن آنکه امکان مانورهای فراوانی توسط این هواپیما وجود دارد.

بنا بر این گزارش، در ادامه این  نمایش هوایی 2 فروند جنگنده صاعقه ساخت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بر فراز خلیج‌فارس و آسمان جزیره کیش پرواز انجام دادند که مانور بسیار موفقی بود.

همچنین در ادامه 5 فروند هواپیمای فانتوم 4 نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی و یک فروند هواپیمای هرکولس C130 در مانور هوایی چتربازان را حمایت کردند.

بنابر این گزارش مقرر بود، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروی مسلح و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در نمایش هوایی امروز حضور یابند که به دلیل پاره‌ای تغییرات حضور آنها در نمایش هوایی امروز لغو شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار