کد خبر: ۴۷۴۹۹۵
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱
جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا:

سردار کریمی گفت: طبق ابلاغیه ستاد کل نیرو‌های مسلح، نفرات برتر مسابقات جهانی و آسیایی از خدمت سربازی معاف می‌شوند.

به گزارش شفاف، سردار ابراهیم کریمی جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در خصوص ضوابط و مقررات مربوط به معافیت سربازان قهرمان ورزشکار اظهار کرد: به منظور ارائه تسهیلات بیشتر به ورزشکاران مدال آور عرصه‌های جهانی و آسیایی که برای اعتلای نام کشور و اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کنند، ضوابط و مقررات جدیدی به قانون سرباز قهرمان اضافه شد.

وی در تشریح مقررات مربوط به معافیت سربازی قهرمانان ورزشی افزود: علاوه بر معافیت‌هایی که در قانون سرباز قهرمان مصوبه سال ۹۲ به آن‌ها اشاره شده، طبق ابلاغیه ستاد کل نیرو‌های مسلح همه نفرات سوم مسابقات قهرمانی جهانی و نفرات دوم و سوم مسابقات بازی‌های آسیایی نیز از خدمت سربازی معاف خواهند شد.

سردار کریمی تصریح کرد: ورزشکارانی که در سال‌های گذشته موفق به کسب رتبه در مسابقات جهانی و آسیایی شده‌اند نیز می‌توانند از تسهیلات فوق بهره‌مند شوند.

وی افزود: این دسته از افراد با معرفی نامه وزارت ورزش و جوانان و موافقت ستاد کل نیرو‌های مسلح می‌توانند از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) برای معافیت از خدمت اقدام کنند.

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اذعان کرد: ضوابط و مقررات مربوط به سرباز قهرمان از سال ۹۲ اجرایی شده که طبق این ضوابط فقط نفرات اول تا سوم بازی‌های المپیک، نفرات اول و دوم مسابقات قهرمانی جهانی، نفرات اول بازی‌های آسیایی و نفرات اول تا سوم مسابقات جام جهانی فوتبال، بسکتبال و والیبال می‌توانستند از خدمت سربازی معاف شوند.

این مقام مسئول بیان کرد: همچنین طبق مقررات سرباز قهرمان سال ۹۲، یکی از فرزندان قهرمانان پارالمپیک جهانی که عناوین اول تا سوم را در این بازی‌ها کسب کرده اند از خدمت سربازی معاف می‌شوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: