کد خبر: ۴۷۵۰۷۴
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۲

رئیس سازمان امداد و نجات گفت: نیرو‌های امدادی هلال احمر از تاریخ ۱ آذر تا صبح امروز به بیش از ۷ هزار نفر امدادرسانی کرده اند.

به گزارش شفاف، مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در گفتگویی با اشاره به وقوع سیل و آبگرفتگی در کشور اظهار کرد: از تاریخ ۱ آذر تا صبح امروز ۱۷ استان ایلام، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، تهران، خراسان شمالی، خوزستان، فارس، بوشهر، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویر احمد، گیلان، سیستان و بلوچستان، لرستان، مازندران، هرمزگان و همدان درگیر سیل و آبگرفتگی شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات افزود: در این مدت به  ۷۲۸۰نفر امدادرسانی شده و ۳ نفر در رودبار چیره، فومن و گیلان مفقود شده اند و جستجوی مفقودان ادامه دارد.

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به انتقال ۷۸ تن به مناطق امن گفت: در این مدت ۵۵۵ نفر اسکان اضطراری دریافت کردند و از ۳۰۳ واحد مسکونی آب تخلیه شد.

سلیمی با اشاره به رهاسازی ۹ دستگاه خودرو از مسیر سیلاب بیان کرد: ۱۵۲۱ نفر از نیرو‌های امدادی در قالب ۳۴۵ تیم در حال امدادرسانی هستند.

رئیس سازمان امداد و نجات خاطرنشان کرد: تا کنون بیش از ۲۲۵۰ تخته پتو، ۳۷۰۰ نایلون، ۹۲۰ تخته موکت و ۱۲۵ دستگاه چادر، ۲۸۰ کیلوگرم برنج، ۱۷۵۰ کیلوگرم قند و شکر و ۲۱۰ بسته غذایی میان حادثه‌دیدگان توزیع و امدادرسانی همچنان ادامه دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: