کد خبر: ۴۷۵۱۳۰
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۷
مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس :

چه لزومی دارد که کشاورز یا یک فرد عادی برای دریافت وام نزد یک نماینده برود؟ در گذشته تمامی بانک‌ها نیازهای ضروری مردم را تامین می‌کردند اما در حال حاضر این اقدام را انجام نمی‌دهند. بنابراین مردم برای دریافت وام مجبور می‌شوند به فردی مراجعه کنند.

مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اظهارات اخیر مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: یک نماینده مجلس 10 میلیون وام را برای خودش نمی‌خواهد و نیازی به وام 10 میلیونی ندارد. نمایندگان برای موکلینشان در حوزه‌های انتخابیه خود درخواست دریافت وام می‌کنند و این موضوع مشکلی ندارد.

 

او ادامه داد: فلسفه بانک کشاورزی در خدمت به کشاورز است. خدمت به کشاورز یک بار شامل وام برای کمباین و بار دیگر وام برای کشاورزی می‌شود؛‌ در این شرایط معنایی ندارد که به او وام ندهند.

 

این نماینده مجلس تاکید کرد: چه لزومی دارد که کشاورز یا یک فرد عادی برای دریافت وام نزد یک نماینده برود؟ در گذشته تمامی بانک‌ها نیازهای ضروری مردم را تامین می‌کردند اما در حال حاضر این اقدام را انجام نمی‌دهند. بنابراین مردم برای دریافت وام مجبور می‌شوند به فردی مراجعه کنند.

 

لاهوتی گفت: بانک کشاورزی یکی از بانک‌های خوب کشور است و مدیرعامل آن فهمیده است اما این عیب را بانک‌ها باید در خودشان جستجو کنند که چرا  مردم برای دریافت وام نزد نمایندگان می‌روند. وقتی که فردی برای دریافت وام نزد یک نماینده می‌رود نشان می‌دهد که آن فرد تمامی اقدامات لازم را انجام داده اما موفق به دریافت وام نشده است.

 

او گفت: در گذشته برای دریافت وام ضروری مردم بدون واسطه نزد بانک‌ها می‌رفتند و وام دریافت می‌کردند اما امروز بانک‌ها وام‌های خرد نمی‌دهند و با خود محاسبه می‌کنند و می‌گویند بجای اینکه به 5 هزار نفر 10 میلیون تومان وام بدهیم آن را به یک نفر بدهیم. در حالیکه بانک‌ها باید به خودشان این سختی را بدهند. بانک‌ها باید همانطور که در خدمت تولید هستند در خدمت مردم هم باشند.

 

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه تاکید کرد: بانک‌ها باید این عیب را در خودشان جستجو کنند. زمانیکه آنها مشکل مردم را حل نمی‌کنند مردم به نمایندگان مراجعه می‌کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار