کد خبر: ۴۷۵۱۶۲
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۳

نماینده فلسطین در سازمان ملل متحد همه کشورها را به حمایت از حقوق مردم فلسطین فراخواند.

به گزارش شفاف، به نقل از العالم، ریاض منصور نماینده فلسطین در سازمان ملل در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، گفت: ما امروز بار دیگر روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین را تبریک می گوییم و باید از همه حمایت هایی که از فلسطینی ها شده است، تشکر کنم.

وی با بیان این مطلب افزود: علیرغم همه درد و رنج هایی مستمری که مردم فلسطین و با وجود همه بحران ها و سرکوب هایی که انجام شده اما اکنون ما همچنان با قدرت و استوار به عدالت مسئله فلسطین و به کرامتمان ایمان داریم. ما همچنان ایمان راسخ داریم که با حمایت مشترک، این ظلم در نهایت پایان خواهد یافت. 

ریاض منصور خاطرنشان کرد: حتی در همین لحظه بعد از گذشت ۷۱ سال از تصویب قطعنامه ۱۸۱ سازمان ملل متحد که طی آن فلسطین برخلاف میل مردم ما تجزیه و تقسیم شد و اکنون بعد از گذشت بیش از ۷۰ سال از نکبت (تاسیس رژیم اشغالگر صهیونیستی ) و بعد از گذشت بیش از ۵۰ سال از اشغال خاک ما توسط اسرائیل و با وجود همه رنج هایی که بر مردم و منطقه ما در نسل های تحمیل شد، در رویارویی با آرزوهای برباد رفته و چالش های آشکار اما همچنان در احقاق حقوق مردم خود که غیر قابل تصرف است مصمم هستیم تا اینکه مردم فلسطین زندگی در کمال آرامش، امنیت و آزادی در وطن خود داشته باشند. 

وی در ادامه گفت: در این روز همبستگی، ما پیوسته جوامع بین المللی، همه کشورها و سازمان های بین المللی را خطاب قرار می دهیم خطاب ما به دلیل اجرای الزاماتی است که بر دوش آنها است تا اینکه صلح و آرامش حاصل شود. ما در اینجا یک رویارویی تاریخی را یادآور می شویم که در جریان آن با اقدام مشترک به غلبه بر ظلم و حل اختلاف ها کمک می کند. ما در این روز شکست استعمار، آپارتاید و رنج های جنگ های جهانی را یادآور می شویم. جناب رئیس، روندی که ما برای حل مساله فلسطین که قلب درگیری های عربی- اسرائیلی است، در نظر گرفتیم، یک روند صلح آمیز است.

منصور افزود: ما به روش های سیاسی، دیپلماتیک، قانونی و بدون خشونت پایبندیم تا به حقوق خود دست یابیم و ما معتقدیم که باید به قوانین بین المللی احترام گذاشت رعایت این امر در جریان گفتگوها لازم و ضروری و در واقع اصل بنیادین در دستیابی به راه حل است. بر همین اساس با وجود همه آسیب هایی که ما دیده ایم اما به قدرت و توانایی های شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل ایمان داریم. ما به قدرت قانون برای دستیابی به راه حلی صلح آمیز و عادلانه برای این مساله ایمان داریم قدرتی که همواره سازمان ملل متحد از زمان تاسیس آن از آن برخوردار بوده است. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: