کد خبر: ۴۷۵۶۱۱
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۸

در راستای سیاست جوانگرایی وزارت ارتباطات وکاهش سن مدیریت های ارشد و میانی این وزارتخانه و شرکت های تابعه آن، آذری جهرمی برای دو جوان دیگر حکم مدیریت صادر کرد.

 سجاد بنابی به جای احمد رضا شرافت به عضویت موظف هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت رفت و محمد رضا قادری نیز به عنوان جوان دیگر جایگزین اسکندر حلال خور در هیات مدیره شرکت ملی پست ایران شد.جوانگرایی یکی از شعارهای دولت تدبیر و امید بود.

اقدام تحسین برانگیز وزارت ارتباطات در استفاده از نیروی جوان

وزارت ارتباطات بعد از ابلاغ منع بکارگیری بازنشستگان جزو اولین نهادهایی بود که نسبت به اجرا کردن آن در بدنه خود اقدام کرد و به همین منظور ظرف چند مدت گذشته شاهد تغییرات زیادی در آن بودیم. آذری جهرمی اما این شجاعت را به خرج داد تا بعد از رفتن نیروهای با تجربه ی خود زمام کار را به دست نیروی جوان بدهد تا از این طریق بتواند برای آینده ی این وزارتخانه پشتوانه سازی کند. این اقدام شاید در همه جای دنیا مرسوم باشد اما متأسفانه در ایران دغدغه های نیروی انسانی و میزان کیفیت آنها بسیار محل بحث است از همین جهت است که بسیاری از بازنشستگان بعد از اتمام دوره ی خدمت مجدد دعوت بکار می شوند و نیروی جوان همچنان باید رؤیای اشتغال و کارآموزی را ببیند. وزارت ارتباطات که سکانداری آن بر عهده ی وزیر جوان کابینه است با حرکتهایی که در راستای جوانگرایی انجام داده دو موضوع مهم را تبیین کرده است. اول اینکه استفاده از نیروی جوان اصلا کار خطرناکی نیست و باید این تابو در لایه های مدیریتی نهادهای مختلف شکسته شود و دوم ایجاد انگیزش برای جوانانی که بالقوه نیروی کارآمدی هستند و تنها باید در حوزه ی مناسبی از آنان استفاده کرد. امیدواریم سایر سازمانها نیز همدوش وزارت ارتباطات در این مسیر گام بردارند تا شاهد تأثیرات آن در سطح جامعه باشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: