کد خبر: ۴۷۵۷۵۵
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۲
مروان شربل:

وزیر کشور سابق لبنان ضمن تاکید بر اینکه هر حمله رژیم صهیونیستی به حزب الله به مثابه تجاوز به لبنان است و باید به آن واکنش نشان داده شود به موضع مسکو در قبال لبنان هم اشاره کرد.

به گزارش شفاف به نقل از النشره، مروان شربل وزیر کشور سابق لبنان با اشاره به تحرکات اخیر رژیم صهیونیستی در نزدیکی مرز لبنان اعلام کرد: اسرائیل به دنبال منزوی کردن لبنان از نظر بین المللی و برنامه ریزی برای به راه اندازی جنگ یا اعمال تحریم های اقتصادی علیه لبنان است.

وی افزود: هر گلوله ای که به حزب الله شلیک شود به مثابه تجاوز به لبنان است و باید با واکنش همراه شود.

شربل در ادامه به نقض مکرر حریم هوایی، دریایی و زمینی لبنان از سوی رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: روسیه به اطلاع برخی مسئولان لبنانی رسانده است که هرگز تجاوز به لبنان را نمی پذیرد و لبنان برای آن به مثابه خط قرمز است. روسیه گرچه در لبنان حضور نظامی ندارد اما حضور معنوی در نتیجه حضور نیروهایش در سوریه و تاثیرش بر منطقه دارد.

شایان ذکر است که «اسرائیل کاتز» وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی در سخنانی جنگ طلبانه گفته بود: بعید نیست ارتش اسرائیل برای مبارزه با تونل های وابسته به حزب الله لبنان وارد این کشور شود. یگان های ارتش در حال حاضر برای پیدا کردن این تونل ها و تخریب آنها در داخل تلاش می کنند اما من فکر نمی کنم که ورود ارتش به خاک لبنان باعث به وجود آمدن درگیری بزرگی با حزب الله شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: