کد خبر: ۴۷۶۱۱۷
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۴

رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با خبرگزاری «رویترز» گفت به حمایت از ولی‌عهد سعودی ادامه می‌دهد و معتقد است که نباید فروش سلاح به عربستان سعودی را متوقف کرد.

به گزارش شفاف، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای که روز چهارشنبه منتشر شده، گفته است که با وجود قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد عربستانی، او همچنان به حمایت از «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی ادامه می‌دهد، چراکه ریاض متحد خوبی برای واشنگتن بوده است.

وی که با خبرگزاری «رویترز» گفت‌وگو می‌کرد، در پاسخ به این سوال که آیا با وجود خشم عمومی از قتل خاشقچی همچنان کنار بن سلمان می‌ایستد یا نه، گفت: «خوب، در حال حاضر، قطعا همین‌طور است. او رهبر عربستان سعودی است. آن‌ها متحد بسیار خوبی بوده‌اند.»

رئیس‌جمهور آمریکا در مورد طرح برخی از سناتورها برای ممنوع کردن فروش سلاح به عربستان سعودی هم گفت: «واقعا امیدوارم کسانی نگویند که ما نباید چند صد میلیارد دلاری را که می‌تواند به جای اینکه به ما داده شود، عمدتا به روسیه و چین برسد، دریافت کنیم.»

وی افزود: «دارید در مورد صدها هزار شغل صحبت می‌کنید. دارید در مورد قراردادهای عظیم نظامی و قراردادهای دیگر، صحبت می‌کنید. امیدوارم که چنین توصیه‌ای نشود. اما [این بحث] دارد پیش می‌رود و بعضی از سناتورها دارند برای دیدن من می‌آیند.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار