کد خبر: ۴۷۶۵۸۳
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۶

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران گفت: تاکنون۳۲۵۰ متقاضی فرزندپروری در سامانه فرزندخواندگی این سازمان ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش شفاف، مهشید موقر معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران در گفتگویی اظهار کرد: تاکنون۳۲۵۰ متقاضی فرزندپروری در سامانه فرزند خواندگی بهزیستی استان تهران ثبت‌نام کرده‌اند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران با بیان اینکه پس از درخواست کتبی زوجین مصاحبه حضوری با خانواده و بررسی‌های کارشناسی انجام می‌شود، افزود: این فرآیند رسیدگی برحسب سن و جنس کودک مورد تقاضا و نیز رعایت اولویت‌های مندرج در قانون حمایت از کودکان و نوجوانان، زمان انتظار متفاوت است.

 

موقر ادامه داد: طی ده سال اخیر فقط ۲۰ درصد از کودکان استان تهران به عنوان امین موقت واگذار شده اند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران با بیان اینکه ۲ درصد از کودکان امین موقت به سازمان بهزیستی بازگشت داشته اند، ادامه داد: علت بازگشت این کودکان مشکلات رفتاری و بد سرپرستی گزارش شده است.

وی با بیان اینکه پس از تصویب قانون حمایت از کودکان و نوجوانان در مهرماه سال ۹۲، بیش از ۱۰۰ متقاضی زن مجرد در بهزیستی استان تهران وجود دارند، ادامه داد: تاکنون بیش از ۳۰ متقاضی موفق به تحویل فرزند شده اند و درخواست سایر متقاضیان با توجه به رعایت اولویت‌های مندرج در قانون در دست بررسی است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: