کد خبر: ۴۷۶۷۲۶
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۹

گروهی از کارشناسان آمریکایی به بررسی عوامل اصلی مرگ و میر در میان کودکان این کشور پرداختند.

به گزارش شفاف، کارشناسان دانشگاه میشیگان برای پاسخ به این پرسش که چه عواملی بیشترین تاثیر را در مرگ و میر کودکان این کشور دارد به ارزیابی اطلاعات موجود از سال ۲۰۱۶ میلادی پرداختند. بخشی از اطلاعات ارزیابی شده بیش از ۲۰ هزار مورد مرگ را در گروه سنی ۱ تا ۱۹ سال دربرداشته‌ است.

کارشناسان آمریکایی در بررسی‌های خود مشاهده کردند که تصادفات رانندگی اولین عامل مرگ و میر در میان این گروه سنی است و پس از آن اسلحه در رتبه دوم قرار دارد. همچنین در سال ۲۰۱۶، بیش از ۳۱۴۰ کودک و نوجوان بر اثر انواع مختلف جراحت‌های ناشی از شلیک گلوله جان خود را از دست داده‌اند.    

به گزارش مدیکال دیلی، همچنین سرطان در رتبه سوم عوامل اصلی مرگ و میر کودکان در آمریکا قرار دارد و خفگی چهارمین رتبه را دارد. غرق شدگی، اوردوز مواد مخدر و نارسایی های مادرزادی نیز از دیگر عوامل مرگ و میر کودکان در این کشور به حساب می آیند.

شماری از کارشناسان، این آمار را "شرم‌آور" توصیف کرده و با نگاهی منتقدانه این پرسش را مطرح می کنند که چرا کشور پیشرفته‌ای چون ایالات متحده برای حفاظت از کودکان خود، اقدامات بیشتری انجام نمی‌دهد؟

آنها همچنین با اشاره به مطالعه دیگری که اوائل سال جاری میلادی منتشر شد یادآور شدند: یکی از یافته‌های این مطالعات تخمین می‌زند که یک کودک در آمریکا تقریبا ۵۷ درصد بیش از کودکان در سایر کشورهای ثروتمند احتمال دارد تا سن ۱۹ سالگی جان خود را از دست بدهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: