کد خبر: ۴۷۶۷۸۱
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۳

نشست کمیته پیگیری موافقتنامه چابهار (3 دی ماه) با حضور معاون امور بندری و اقتصادی و عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی و اعضای کمیته پیگیری از کشورهای ایران، هند و افغانستان در بندر شهید بهشتی چابهار برگزار و متن پروتکل اجرایی سازی موافقتنامه چابهار تدوین خواهد شد.

‌به گزارش شفاف- ‌معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گفت: کمیته پیگیری موافقتنامه ترانزیتی سه جانبه ایران، هند و افغانستان (موافقتنامه چابهار) سوم دی ماه با حضور معاون امور بندری و اقتصادی و عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی و اعضای کمیته پیگیری از کشورهای ایران، هند و افغانستان در بندر شهید بهشتی چابهار برگزار خواهد شد‌.

حسین شهدادی در تشریح جزئیات این نشست افزود: مذاکرات در دو بخش فنی و تخصصی برگزار و بر اساس دستور کار اجلاس؛ پیش نویس پروتکل اجرایی سازی موافقتنامه چابهار بررسی خواهد شد‌.

معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان در ادامه افزود: جمع بندی مباحث تخصصی و تهیه متن نهایی پروتکل اجرایی سازی موافقتنامه چابهار توسط روسای هیأت های مذکور از اهداف این نشست خواهد بود‌.

‌هیأت های اعزامی از کشورهای هندوستان و افغانستان پس از ورود به تهران در یکم دی ماه، امروز یکشنبه (دوم دی) وارد بندر چابهار خواهند شد که پس از حضور در اجلاس و بازدید از زیرساخت‌ها، تجهیزات و اسکله های بندر شهید بهشتی چابهار، سه شنبه این بندر را به مقصد تهران ترک خواهند کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار