کد خبر: ۴۷۶۹۰۱
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵

مهاجم اتلتیکومادرید در سال ۲۰۱۸ برای نخستین بار ۴۰ گل به ثمر رساند.

به گزارش شفاف و به نقل از مارکا، سال ۲۰۱۸ شنبه برای اتلتیکومادرید با پیروزی یک بر صفر مقابل اسپانیول و تقدیر از گابی در واندا متروپولیتانو به پایان رسید. این پیروزی نقطه پایانی برای تیم دیگو پابلو سیمئونه در سال ۲۰۱۸ بود که توانست قهرمان لیگ اروپا و سوپرجام اروپا (با پیروزی برابر رئال مادرید) شود. با این حال یک نفر وجود دارد که هرگز سال ۲۰۱۸ را فراموش نخواهد کرد. او کسی نیست جز آنتوان گریزمان.

مهاجم فرانسوی نه تنها سه عنوان خاص را به دست آورد (دو قهرمانی با اتلتیکو و قهرمانی در جام جهانی با فرانسه) بلکه توانست بهترین آمارش را در گلزنی و پاس گل به ثبت برساند. بازیکن اتلتیکو در این سال ۵۳ بازی انجام داد و بیشترین تعداد بازی را به ثبت رساند. او برابر اسپانیول سی و سومین گلش را با پیراهن اتلتیکو در سال ۲۰۱۸ به ثمر رساند. گریزمان از زمان حضورش در این تیم هرگز نتوانسته بود بیش از ۳۰ گل به ثمر برساند.

آمار گلزنی گریزمان در سال چهار سال گذشته

از ۳۰ گلی که مهاجم فرانسوی به ثمر رساند ۱۰ گل در اروپا اتفاق افتاد. او چهار گل در لیگ قهرمانان به ثمر رساند و ۶ بار در لیگ اروپا گلزنی کرد. همچنین دو بار در کوپا دل ری گلزنی کرد و ۲۱ گل در لالیگا به ثمر رساند (هفت گل در این فصل و ۱۴ گل در فصل گذشته).  بر این اساس گریزمان به عنوان برترین گلزن و پاسور در اتلتیکو شناخته شد. او ۱۴ پاس گل نیز داد یعنی در ۴۵ درصد گل‌های اتلتیکو نقش داشت.

مهاجم فرانسوی این سال خوب را نه تنها با اتلتیکو پشت سر گذاشت بلکه او مهره کلیدی تیم دیدیه دشان در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه هم بود. ستاره قرمز و سفیدپوشان چهار گل (سه پنالتی) به ثمر رساند و دو پاس گل داد. علاوه بر گل‌هایش در جام جهانی، این بازیکن برابر ایتالیا در بازی دوستانه گلزنی کرد. همچنین در لیگ ملت‌های اروپا دروازه آلمان را باز کرد. در مجموع گریزمان هفت گل برای آبی‌ها به ثمر رساند و با ۳۳ گلی که با پیراهن اتلتیکو زد توانست با ۴۰ گل بهترین سال خود را از این لحاظ به ثبت برساند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: