کد خبر: ۴۷۶۹۱۴
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۶

پایگاه خبر انگلیسی پژواک افغانستان روز دوشنبه به نقل از گزارش وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که نیروی هوایی این کشور 4 فروند بالگرد جنگنده MD-530 جدید آمریکایی خریداری کرده است.

به گزارش شفاف، جاوید احمد غفور سخنگوی این وزارتخانه که وزیر آن به تازگی منصوب شد اعلام کرد که این جنگنده ها روز شنبه به ناوگان نیروی هوایی افغانستان اضافه شدند.
وی با اعلام اینکه این جنگنده ها برای ماموریت های رزمی کاربرد دارند افزود: 'خلبانان این جنگنده ها پیشتر آموزش های لازم را دیده اند و تجهیزات فنی آنها نیز تامین شده است.
براساس این گزارش، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) نیز امروز اعلام کرد که تا ماه مارس 2019 (10 اسفند) 8 فروند از این بالگرد های جنگنده در اختیار نیروی هوایی افغانستان قرار می می گیرد.
یک گزارش جدید پنتاگون نیز حاکی است که روند تقویت و نوسازی نیروهای امنیتی افغانستان همچنان ادامه دارد و تا کنون 30 فروند از بالگردهای جنگنده از نوع 'باز سیاه' نیز به وزارت دفاع افغانستان فروخته و تحویل شد.
این گزارش پنتاگون همچین اشعار می دارد که نیروهای امنیتی افغانستان براساس یک قرارداد خرید تسلیحاتی در ژانویه سال 2019 (اواخر دی ماه) اولین جت جنگنده از نوع AC-280 آمریکا را در دریافت می کند و هفت فروند دیگر از این جنگنده نیز تا ماه مارس 2019 (10 اسفند) در اختیار وزارت دفاع افغانستان قرار خواهد گرفت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: