کد خبر: ۴۷۶۹۴۱
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۸

مردم آلمان یک مراسم عجیب و غریب برای فراری دادن اهریمن برگزار کردند.

به گزارش شفاف، مردم آلمان برای مراسم سنتی دیرینه و خرافی، با پوشیدن لباس‌های عجیب و رنگارنگ به خیابان‌ها آمدند تا خود را از آسیب‌های اهریمنی که ممکن است زمستان برایشان به ارمغان آورد، مصون بدارند.

به گزارش شبکه تلویزیونی رویترز؛ در این سنت دیرپا و خرافی که سالیانه دربایرن آلمان به اجرا گذاشته می‌شود، افرادی با پوشیدن لباس‌های عجیب و غریب و رنگارنگ، به رقص و خواندن آواز‌هایی مشغول می‌شوند که به باور آن‌ها، باعث می‌شود شرارت و نیرو‌های اهریمنی زمستان که ممکن است به آن‌ها آسیب وارد کنند، از شهر و دیار آن‌ها فراری شوند. 

شرکت کنندگان در این مراسم می‌گویند اجرای این سنت برایشان بسیار اهمیت دارد و همه تلاش خود را می‌کنند تا آن را زنده نگه دارند هر چند که برخی کودکان نیز ممکن است با دیدن ظاهر عجیب برگزار کنندگان این نمایش، به وحشت بیفتند. 

ساکنان محلی می‌گویند به باور قدیمی‌ها، صدای آواز و طبلی که در این مراسم نواخته می‌شود باعث می‌شود دانه‌های زیرزمین سال آینده رشد بهتری داشته باشند و هدف از این کار، جلوگیری از به خواب رفتن دائم طبیعت در زمستان و دور نگه داشتن شرارت و آسیبی است که ممکن است در زمستان متوجه آن‌ها شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: