کد خبر: ۴۷۷۰۱۹
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۷
عباس:

'محمود عباس' رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی تاکید کرد که 'دونالد ترامپ' رییس جمهوری آمریکا باید در قضیه درگیری فلسطین و رژیم صهیونیستی به قطعنامه های سازمان ملل پایبند باشد.

به گزارش شفاف به نقل از روزنامه 'القدس العربی'، عباس دیروز (دوشنبه) در جشن میلاد مسیح در 'بیت لحم' با اشاره به تصمیم های ترامپ درباره فلسطین به ویژه موضوع به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، قطع کمک های مالی ایالات متحده به 'آژانس امداد رسانی و کاریابی آوارگان فلسطین' (آنروا) و همچنین کمک به اسکان شهرک نشینان صهیونیستی تصریح کرد: ما به ترامپ گفته ایم که نمی توانیم تصمیم های او را بپذیریم و از وی می خواهیم مواضع خود را تغییر دهد و قوانین بین المللی را اجرا کند .
وی افزود: ما دشمن آمریکا و نه هیچ کشور دیگری نبوده و تنها خواستار صداقت و روابط دوستانه هستیم، اما واشنگتن باید در قبال ما عادلانه رفتار کند و به قطعنامه‌های سازمان ملل پایبند باشد. ما چیزی بیش از این نمی‌خواهیم.
عباس در ادامه با اشاره به این که تشکیلات خودگردان فلسطینی 83 پروتکل امنیتی برای مبارزه با تروریسم با کشورها و از جمله ایالات متحده امضا کرده، بر التزام فلسطین به اقدامات مسالمت آمیز و دوری از خشونت و تروریسم تاکید کرد.
پس از آن که ترامپ تصیمیم گرفت سفارت آمریکا را از تل آیویو به قدس منتقل کند، عباس ضمن مخالفت با این اقدام تاکید کرده بود هر گونه وساطت ایالات متحده در روند صلح میان طرف های فلسطینی و صهیونیستی را نمی پذیرد. 
با توجه به اینکه رژیم صهیونیستی در سال 1967 میلادی در حمله به اردن، بیت المقدس شرقی و کرانه باختری را اشغال کرده و قطعنامه صریح شورای امنیت، اسراییل را اشغالگر خوانده و خواستار خروج از این مناطق شده، اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر، نقض آشکار قطعنامه های سازمان ملل و قوانین بین المللی است. همچنین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در 12 دسامبر 2017، با 128 رای موافق در مقابل تنها 9 رای مخالف قطعنامه‌‌ای در محکومیت انتقال سفارت آمریکا به شهر قدس تصویب کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: