کد خبر: ۴۷۷۰۲۸
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵

یکی از مراجع تقلید یکی از آسیب های انقلاب را کمرنگ شدن مسائل اسلامی دانست و گفت: برخی از گروه‌ها نسبت به مسائل اسلامی همچون حجاب و مجالس آلوده حساسیت ندارند.

به گزارش شفاف، آیت‌الله مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به استمرار انقلاب اسلامی اظهار کرد: با وجود همه دشمنی‌ها و مخالفت‌ها با انقلاب به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی رسیدیم که این مساله جای شکر دارد و استمرار انقلاب نعمت کمی نیست.

وی ادامه داد: آن چیزی که موجب شود یک نظام به وجود بیاید، همان عوامل برای بقای آن نظام باید تجدید شود، اگر غیر از این باشد، موفقیت حاصل نمی‌شود، البته باید چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی بداریم، اما باید مراقب باشیم که آسیب‌ها دامان انقلاب را نگیرد.

این مرجع تقلید افزود: یکی از عوامل پیروزی انقلاب اسلامی وحدت مردم بود و 98 درصد مردم ایران به تشکیل نظام جمهوری اسلامی رای دادند، این اتحاد اثرگذار بود و اگر این اتحاد به اختلاف تبدیل شود، ضربه می‌خوریم، باید به دنبال از بین بردن عوامل اختلاف باشیم و با شعار اتحاد حاصل نمی‌شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی خلوص نیت مردم را جزو عوامل پیروزی انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: مردم خالصانه به دنبال تشکیل نظام جمهوری اسلامی بودند، همچنین همه مردم برای فداکاری آمادگی داشتند و شاهد فداکاری‌های مردم در دوران دفاع مقدس بودیم.

وی ادامه داد: دشمنان از همه راه‌ها برای مقابله با انقلاب اسلامی وارد شدند، اگر عوامل پیروزی انقلاب باقی بماند، دشمن راهی از پیش نمی‌برد، البته تحزب و قبیله گرایی جزو آسیب‌های انقلاب اسلامی است که هر کسی به دنبال پیروزی خود و حزبش و نه منافع کشور باشد و باید این تفکر از بین برود.

این مرجع تقلید افزود: شرایط کنونی حساس است و باید هوشیاری و اتحاد ما بیشتر شود، آسیب دیگر در انقلاب اسلامی کمرنگ شدن مسائل اسلامی است، برخی از گروه‌ها نسبت به مسائل اسلامی همچون حجاب و مجالس آلوده حساسیت ندارند، این مساله ارزش‌های انقلاب اسلامی را کمرنگ می‌کند و با کمرنگ شدن این ارزش‌ها اسلامیت جمهوری اسلامی حذف می‌شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی حفظ ارزش‌های اسلامی در جامعه را ضروری دانست و تصریح کرد: تجمل گرایی و زندگی اشرافی جزو آسیب‌ها است که ساده زیستی در جامعه را از بین خواهد برد. زندگی تجملی فکر انسان را مشغول می‌کند و موجب می‌شود که انسان به چیز دیگری فکر نکند.

وی ادامه داد: در دوران تحریم‌ها ساده زیستی اهمیت زیادی دارد، اگر این گونه نباشد، مشکلات حل نمی‌شود. باید حکومت مردمی باشد و از توده‌های مردم فاصله گرفتن بزرگترین آسیب است، مردم انقلاب را به وجود آوردند، هر جا تکیه به مردم به خصوص قشر مستضعف باشد، موفق خواهیم شد.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: گروهی برای تضعیف مرجعیت و حوزه‌های علمیه تلاش می‌کنند که آن‌ها یک نفر یا چند نفر نیستند، این افراد منافع خود را در تضعیف حوزه و مرجعیت می‌بینند، حتی گاهی به مراکز حساس نفوذ می‌کنند. هر چه داریم از حوزه و مرجعیت است و امام خمینی(ره) با استفاده از مرجعیت خود توانستند که قیام کنند و شاهد اقدامات مهم مرجعیت در عراق بودیم.

منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: