کد خبر: ۴۷۷۰۸۲
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۷
شاهرخ بیانی:

شاهرخ بیانی، بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: بازیکنانی که کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال در اختیار دارد، تجربه جهانی دارند و باید در جام ملت‌های آسیا نتیجه بگیرند.

شاهرخ بیانی شفاف، درباره سومی تیم ملی فوتبال کشورمان در جام ملت‌های آسیای 1984 در سنگاپور که خودش عضو آن تیم بود، اظهار داشت: تیمی که در اختیار داشتیم، جزو بهترین تیم‌های بعد از انقلاب بود. اوایل جنگ بود و شرایط سخت. تصور کنید خوابگاه‌مان در آزادی بود، کیفیت لباس‌ها ضعیف و به خاطر شرجی بودن هوا، آستین‌های پیراهن را می‌بریدیم. در آن دوره از جام ملت‌ها، هیچی نبود و بازی‌ها را به طور مستقیم نشان نمی‌دادند.

وی افزود: با وجود اینکه تیم خوبی در اختیار داشتیم، محمود یاوری به دلیل امکاناتی که فدراسیون به او نداد، کنار رفت و ناصر ابراهیمی سرمربی شد. بهترین‌ها دور هم جمع شده بودند، اما چون امکانات نبود، با شرایط سخت وارد مسابقات شدیم. حمید علیدوستی از بازی سوم، زانویش پیچ خورد و چون پزشک نداشتیم، مسعود معینی او را به وان حمام برد تا پایش را در آب گرم بگذارد. فردای همان روز، پای علیدوستی بیشتر ورم کرد! پزشک همراه تیم بود، اما او جراح بود و تخصصش چیز دیگری. تنها خواستند بگویند پزشک همراه تیم حضور دارد!

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان همچنین خاطرنشان کرد: وقتی علیدوستی از بازی سوم از ترکیب خارج شد، من از هافبک راست به هافبک نفوذی تغییر پست دادم. در بازی نیمه نهایی، باید سه گل به عربستان می‌زدیم، اما ناصرخان (ابراهیمی) تعویض اشتباهی کرد و ناصر محمدخانی را از زمین بیرون کشید. شاهین ما (بیانی) خیلی خوب بازی کرده بود و حتی یک توپ از روی خط برگرداند، اما در اواخر بازی توپی را به اشتباه وارد دروازه خودمان کرد. متأسفانه بازی به پنالتی کشیده شد و باختیم. در دیدار رده‌بندی، کویت را راحت می‌توانستیم شکست بدهیم، اما چون از نظر روحی و روانی به‌هم ریخته بودیم، بازی به پنالتی کشیده شد و در نهایت برنده شدیم.

«امکانات تیم کارلوس کی‌روش با زمان ما قابل قیاس نیست.»، بیانی با بیان این جمله ادامه داد: دورانی که بازی می‌کردیم، بازیکنان اروپا نرفته بودند و در بدترین زمین‌ها تمرین می‌کردیم. زمین تمرین‌مان آزادی بود که اصلاً کیفیت خوبی نداشت. شرایط اکنون تغییر کرده و تیم ملی باید نتیجه بگیرد. تیمی که راحت جام جهانی می‌رود، قهرمانی در جام ملت‌ها باید برایش آسان باشد.

وی در واکنش به اظهارات کارلوس کی‌روش که گفته حضور ایران در نیمه نهایی رویای مردم است، گفت:  شاید کی‌روش خواسته توقعات را کم کند، اما تیم فعلی ایران بهترین‌ها را در اختیار دارد. بسیاری از بازیکنان در خارج از کشور بازی می‌کنند، در صورتی که زمان ما کسی لژیونر نبود و بعدها یکسری به قطر رفتند. دست روی هر بازیکنی از تیم بگذارید، تعداد بازی‌های ملی‌اش بالاست و حتی تعدادی بالای 100 بازی ملی دارند. بازیکنان جام ملت‌های 1984، در ابتدای مسابقات 20 بازی ملی داشتند و تجربه بازیکنان فعلی را نداشتند. از طرفی، بازیکنان تیم ملی فعلی تجربه حضور در جام جهانی را دارند و برخی نیز دو دوره حضور داشتند.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال با بیان اینکه بازیکنان کی‌روش جهانی هستند، تصریح کرد: بازیکنی که دو دوره جام جهانی حضور داشته است، قهرمانی جام ملت‌ها باید برایش مثل آب خوردن باشد. من صحبت‌های کی‌روش در برنامه نود را دیدم، شاید او می‌خواهد توقعات را کمتر کند، اما امیدوارم طلسم قهرمان نشدن ایران شکسته شده و پس از سال‌ها در جایگاه نخست قرار بگیرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: