کد خبر: ۴۷۷۰۹۷
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۱
جریان فتنه، جریان انحرافی و مفسیدن اقتصادی اخیر مسببین توقیف بولتن نیوز

همانطور که مخاطبان قدیمی بولتن نیوز مستحضرند، ما بارها در این رسانه نسبت به فسادهای صورت گرفته در گمرک کل کشور در این دو سه سال...

به گزارش شفاف به نقل از بولتن نیوز، ما بارها در این رسانه نسبت به فسادهای صورت گرفته در گمرک کل کشور در این دو سه سال اخیر مطالب مستند مختلفی منتشر کرده و بیان کرده ایم که حاضریم این مستندات را هر جایی از این نظام که بخواهد ارائه کنیم. چه اینکه این اسناد را بارها به مراکز نظارتی و قضایی گوناگون ارائه کردیم اما ...

مثلث شوم علیه افشاگری های بولتن نیوز

به گزارش بولتن نیوز، اما بجای اینکه از بولتن نیوز بابت کشف این جرایم که با اسناد مختلف بیان شده تشکر کنند، شروع کردند به توقیف فعالیت آن. مایی که سعی کردیم حقوق بیت المال را برگردانیم، مایی که سعی کردیم پول تامین کننده حقوق کارگزاران نظام را با برگرداندن بیت المال به خزانه تامین کنیم، توقیف کردند اما آنهایی که راست راست می چرخند و از راه فساد و قاچاق در گمرک منافع خودشان را تامین می کنند، نه برای شان از توقیف خبری است نه چیز دیگر.

امروز خبرگزاری مهر در گزارشی به یکی از همین پرونده های مهم گمرک در چند سال اخیر پرداخته است. پرونده ای که بابت کشف آن و انتشار آن توسط بولتن نیوز، حکم توقیف بولتن نیوز صادر شد. در بخش مهم این گزارش می خوانیم:

یکی از پرونده‌های پر ماجرا که در سال‌های ۹۴ و ۹۵ رخ داد و سال گذشته رسانه‌ای شد، قاچاق ۱۱۲۸ کانتینر لوازم آشپزخانه، ظروف شیشه‌ای و سرامیکی دکوری، رینگ و قطعات رینگ بود. علت اصلی تخلف در این پرونده در خصوص تعدادی از کوتاژها بدین ترتیب بود که متهمان با جعل «شرح کالا» و «کدتعرفه مندرج در گواهی مبدا»، «فاکتور خرید و عدل‌بندی»، عمدتاً کد تعرفه‌ای با ماخذ ورودی کمتر را اظهار می‌کرده اند در حالی که کد تعرفه مندرج در بارنامه و قبض انبار دارای ماخذ ورودی بیشتر است. با اقدام مذکور نهایتاً حقوق ورودی کمتری پرداخت و بخش عمده‌ای از حقوق دولت تضییع شد. البته مساله‌ای مانند «امکان بارگذاری اسناد مجعول به‌منظور اظهارخلاف واقع در سامانه جامع گمرکی» از جمله ضعف‌های مهم سامانه جامع امور گمرکی بود که در این پرونده نیز نقش مهمی داشت.

واقعا ما مانده ایم و مسئولین مملکت. به قول معروف سنگ ها را بسته و سگ ها را باز گذاشته اند. آخر یکی نیست بگوید افرادی که تا پیش از ورود به این ماجراها، با وجود فراهم بودن همه شرایط، نه دفتر و دستک خاصی داشتند و نه دنبال فلان منشی و بهمان ماشین، چه منفعت مالی از این قضیه می برند که صداقت آنها را لکه دار می کنید و به راحتی می گذارید حقوق بیت المال ضایع شود؟ آیا خودتان در این منافع ناحق دست دارید؟ اگر نه پس چرا آنهایی که با سندهای صحیحی که خودتان بعدا از آنها استفاده کردید، مدعی فساد در گمرک بودند را توقیف کردید و کار را به جایی رساندید که حتی وارد حریم شخصی آنها بشوید و اعضای درجه یک خانواده آنها را تهدید کنید؟

در انتها لازم است صریحا اعلام کنیم که پشت پرده همه این ها، عناصر سه جبهه جریان فتنه، جریان انحرافی و جریان فسادهای اقتصادی قرار دارند. بولتن نیوز با سندهای مختلفی که دارد، حاضر است در هرجایی این ادعای خود را ثابت کند. به شرط اینکه مخالفان این ادعا مرد باشند و حاضر باشند از پشت صورتک های شان بیرون بیایند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: