کد خبر: ۴۷۷۱۲۴
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰

نافرمی یا بد شکلی بینی یکی از مشکلاتی است که بعضی از افراد بسیار آزاد می‌دهد. بینی به‌دلیل قرارداشتن در مرکز صورت، در زیبایی آن نقش تعیین‌کننده‌ای دارد.

نافرمی یا بد شکلی بینی یکی از مشکلاتی است که بعضی از افراد بسیار آزاد می‌دهد. بینی به‌دلیل قرارداشتن در مرکز صورت، در زیبایی آن نقش تعیین‌کننده‌ای دارد. بینی بد فرم زیبایی چهره را از آن می‌گیرد. شکستگی بینی و مشکلات غضروف بینی از دلایل عمده بد فرمی بینی شناخته می‌شوند. افراد برای ترمیم بینی خود جراحی زیبایی بینی یا جراحی رینوپلاستی را انجام می‌دهد. جراحی زیبایی بینی یا جراحی رینوپلاستی عملی است که در نواقص بینی را برطرف می‌کنند. جراحی زیبایی بینی جزء جراحی‌های پلاستیک سرپایی ساده با بی‌هوشی کوتاه مدت محسوب می‌شود و بیمار یک هفته پس از آن می‌تواند به فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهد.

 

نکاتی که باید قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی رعایت کرد

در رینوپلاستی مانند هر جراحی دیگر باید مواردی رعایت شوند تا عمل زیبایی به‌خوبی انجام گیرد.

 

پیش از جراحی زیبایی بینی

معمولا قبل از روز جراحی به مدت دو هفته نباید از داروهایی مانند آسپرین که انعقاد طبیعی خون ممانعت می‌کنند استفاده کرد. همچنین از باید چند ساعت قبل از جراحی زیبایی بینی از خوردن غذا پرهیز شود؛ چرا که معده بیمار خالی باشد تا بی‌هوشی خطر کمتری داشته باشد. از طرفی کسانی که از الکل یا سیگار استفاده می‌کنند یک الی دو روز قبل از انجام جراحی زیبایی بینی یا جراحی رینوپلاستی باید مصرف خود را قطع کنند تا سیستم ایمنی بدن دچار مشکل نشود.

 

پس از عمل جراحی زیبایی بینی

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که پس از جراحی رینوپلاستی باید در نظر داشت. نحوه خوابیدن است. بیمار باید پس از جراحی به پشت بخوابد و از یک یا دو بالش برای بالا قرار داشتن سر استفاده کند. از طرفی تا دو روز پس از جراحی باید از یخ‌های خرد شده یا پک‌های سرمایشی استفاده کرد تا خونریزی و تورم در بینی کاهش یابد. همچنین تا مدتی پس از جراحی رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی از انجام فعالیت‌های سنگین و ورزش شدید خودداری کرد تا به بینی فشار یا ضربه وارد نشده و دچار خونریزی نشود.  

 

جراحی زیبایی بینی به عهده کدام متخصص است؟

از آن‌جایی که جراحی زیبایی بینی نوعی جراحی پلاستیک محسوب می‌شود پزشکان و متخصصان چند رشته می‌توانند آن را انجام دهند که عبارتند از:

 

متخصص جراحی پلاستیک

جراحی پلاستیک یکی از رشته‌های جراحی است که به ترمیم بد شکلی‌های صورت و اعضای بدن می‌پردازد. جراح پلاستیک پزشکی است که پس از کسب مدرک عمومی، با تحصیل در دوره سه ساله جراحی پلاستیک، بورد تخصصی این رشته را اخذ کرده است.

 

متخصص گوش و حلق و بینی

پزشک گوش و حلق و بینی متخصصی است که در زمینه شناخت، مراقبت پزشکی، جراحی و معالجه بیماری‌های گوش، حلق، بینی، گلو و سر فعالیت می‌کند. متخصص گوش و حلق بینی مشکلات حنجره، دهان، گلو، گوش و بینی را بر طرف می‌نمایند. همین‌طور جراحی بینی یکی دیگر از وظایف متخصص گوش و حلق و بینی است. این متخصص با مطالعه‌ای که درباره بینی داشته است می‌تواند مشکلات درون بینی مانند پولیپ، آلرژی و اختلالات بیرونی آن اعم از انحراف تیغه بینی را درمان کند.

 

تفاوت جراحی زیبایی بینی در خانم‌ها و آقایان

بینی خانم‌ها و آقایان با توجه به ساختار فیزیولوژیکی بدن‌شان از نظر عرض و اندازه تفاوت دارد. معمولا بینی آقایان اندازه بزرگتری نسبت به خانم‌ها دارد و پست آن ضخیم‌تر است که در زمان جراحی زیبایی بینی اهمیت بسزایی دارد. در جراحی رینوپلاستی، در بینی خانم‌ها را به‌راحتی می‌توان خمیدگی ایجاد کرد.

 

سلیقه در جراحی زیبایی بینی

تمامی بیماران قبل از جراحی زیبایی بینی باید جلسات متعددی را برای مشاوره با پزشک خود برگزار می‌کنند. در طول این جلسات پزشک متخصص از بیمار درباره نحوه بینی دلخواه او سوال می‌کند. سلیقه بیمار در جراحی و فرم بینی تاثیر بالایی دارد. بسیاری از بیماران طرفدار بینی عروسکی یا بینی که نوک آن به سمت بالا هستند و بعضی دیگر بینی ساده و معمولی دراندازه کوچک می‌خواهند؛ اما در مرحله نهایی پزشک تصمیم می‌گیرد که بینی را به فرمی مناسب با صورت در بیارد. چرا بعضی از جراحی‌های زیبایی بینی ممکن است خارج از شکل عادی صورت باشند.

 

آمار جراحی زیبایی بینی

مطابق با تحقیقات انجام شده جراحی زیبایی بینی در جهان رتبه دوم را دارد و در این بیشترین جراحی پلاستیک انجام شده در سال‌های اخیر است که هم‌اکنون نیز بسیار از افراد آن را انجام می‌دهند.

این مقاله توسط واحد محتوای سایت ایرانگان تولید شده و هرگونه کپی‌برداری از آن با ذکر منبع بلامانع است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: