کد خبر: ۴۷۷۱۷۴
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که یک هیئت نظامی روسی در تهران با مقامات بلندپایه نظامی ایران دیدار و ابعاد مختلف همکاری‌های نظامی، از جمله اقدامات مشترک آتی دو کشور و مسائل مهم امنیتی منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش شفاف به نقل از خبرگزاری «تاس»، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که هیئتی به ریاست دریادار "ایگور اوسیپوف" نائب رئیس ستادکل نیروهای مسلح این کشور که به تهران سفر کرده بود، در جریان دومین نشست گروه کاری روسیه-ایران در زمینه تحقق توافقات دوجانبه بین دولتی درباره همکاری‌های نظامی، ملاقات‌هایی با مقامات بلندپایه نظامی جمهوری اسلامی انجام داده است.  

بر اساس این اطلاعات، در جریان این مذاکرات، تمامی ابعاد مسائل مربوط به همکاری‌های نظامی-فنی بین روسیه و ایران، از جمله اقدامات مشترک و برنامه همکاری‌ها در سال 2019، بخصوص در زمینه تقویت همکاری ناوگان دریایی دو کشور مورد بررسی قرار گرفت. علاوه بر این، طرفین درباره مسائل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی در عرصه امنیتی تبادل نظر کردند.

وزارت دفاع روسیه همچنین یادآور شد که هیئت نظامی روس از ایران دعوت کرد تا در پنجمین دور از بازی‌های ارتش‌های جهان در سال 2019 شرکت کند و از مشارکت فعال طرف ایرانی در بازی‌های دور اخیر در سال 2018 قدردانی کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: