کد خبر: ۴۷۷۲۸۵
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع برف و کولاک در ۱۵ استان کشور گفت: بیش از ۴۴۰۰ نفر به دلیل این حادثه امدادرسانی شده‌اند. همچنین مسئول عملیات مرکز مدیریت راه های کشور گفت: بارش برف و باران اکنون در برخی از مسیرهای 9 استان ادامه دارد و داشتن تجهیزات زمستانی برای عبور ومرور از این محورها الزامی است.

به گزارش شفاف، رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع برف و کولاک در ۱۵ استان کشور گفت: بیش از ۴۴۰۰ نفر به دلیل این حادثه امدادرسانی شده‌اند.

 مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات در ارتباط با وقوع برف و کولاک طی ۴۸ ساعت گذشته در کشور اظهار داشت: ۱۵ استان همدان، مازندران، لرستان، گیلان، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه، کردستان، قزوین، زنجان، سمنان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی در این مدت درگیر برف و کولاک شده‌اند.

وی افزود: ۴۴۰۰ نفر حادثه‌دیده امدادرسانی شده و ۱۰ مسافر نیز به مراکز درمانی انتقال یافته‌اند.

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به انجام امدادرسانی در ۴۹ محور کوهستانی، گفت: ۵۱۲ خودروی گرفتار در برف نیز توسط نیرو‌های امدادی‌رسانی شده‌اند.

برف و کولاک در ۱۵ استان؛ بارش‌ها ادامه دارد

بارش برف و باران در مسیرهای 9 استان ادامه دارد

مسئول عملیات مرکز مدیریت راه های کشور گفت: بارش برف و باران اکنون در برخی از مسیرهای 9 استان ادامه دارد و داشتن تجهیزات زمستانی برای عبور ومرور از این محورها الزامی است.

اکنون بارش برف و باران در محورهای استان های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، خراسان شمالی، سمنان، گلستان و کردستان ادامه دارد.

در مسیرهای استان های مازندران و گیلان نیز بارش باران ادامه دارد و هشت مسیر برون شهری همچنان تا اطلاع بعدی مسدود است.

طبق پیش بینی سازمان هواشناسی کشور، بارش برف و باران در برخی از مسیرهای این استان ها تا بعد ازظهر امروز( شنبه) ادامه خواهد داشت و داشتن زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی برای رانندگان الزامی است.

علاوه بر 9 استان یاد شده که درگیر بارش برف و باران هستند اکنون مسیرهای استان های خراسان رضوی، زنجان ، فارس و قزوین را مه فرا گرفته است.

** ممنوعیت تردد بدلیل مداخلات جوی

مسیر رامیان - اولنگ - شاهرود واقع در استان های گلستان و سمنان و مسیر فرعی شمشک - دیزین در استان های البرز و تهران، مسیرهای پونل - خلخال و املش - اطاقور در استان گیلان تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

همچنین مسیر سی سخت - پادنا در استان کهگیلویه و بویراحمد و مسیر گنجنامه - تویسرکان در استان همدان تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود شده است.

مسیر سروآباد - پاوه در استان کردستان تا اطلاع بعدی به دلیل سیلاب و طغیان رودخانه و نبود ایمنی کافی به روی خودروها بسته است.

مسیر قدیم قزوین - رشت (محدوده تونل شیرین سو) در استان قزوین تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود و مسیر جایگزین کنارگذر تونل تعیین شده است.

همچنین براساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی، سامانه‌ های تردد شمار و گشت های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به ‌جز این مسیرهای مسدود شده، بقیه مسیرهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به ‌روال عادی در جریان است.

در شبانه ‌روز گذشته، کل تردد ثبت ‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از 2205 تردد شمار فعال در مسیرهای برون‌ شهری، نسبت به روز پیش 9.1 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

در این مدت سهم وسایل نقلیه سنگین 11.9 درصد، اوج تردد بین ساعات 17 تا 18 و کمترین تردد بین ساعات 4 تا 5 صورت پذیرفته است.

هموطنان می توانند برای دریافت آخرین وضعیت راه های کشور عدد 141 را به شماره 1000141 پیامک کنند و یا با شماره‌ تلفن های 141 و 88925252 تماس بگیرند.

 

منبع:برترینها

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار