کد خبر: ۴۷۷۳۰۶
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۱

افرادی که تحت پوشش نهاد‌های حمایتی نیستند، می‌توانند با مراجعه به نهاد‌های امدادی خود و خانواده‌شان را تحت پوشش قرار دهند تا بتوانند بسته حمایتی دولت را دریافت کنند.

به گزارش شفاف، یازدهم آذر ماه سال جاری بود که بسته‌های حمایتی دولت بین برخی از اقشار جامعه که درآمد زیر ۳ میلیون تومان دارند، توزیع شد.

بسته‌های حمایتی پیش‌بینی شده از سوی دولت نیز هر مرحله به طور متوسط حدود ۲۰۰ هزار تومان ارزش دارد که این تسهیلات به صورت ریالی در کارت‌های یارانه افراد در مجموع به میزان ۶۰۰ هزار تومان واریز خواهد شد و خانواده‌ها می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد بسته حمایتی خود را دریافت کنند.

اجرای این طرح از فروشگاه‌های زنجیره‌ای در سراسر کشور آغاز شد تا ضمن دسترسی مناسب شهروندان به این شبکه فروشگاهی، کیفیت کالا‌های ارائه شده به مشمولان نیز تضمین شده باشد.

بر این اساس فهرست فروشگاه‌های طرف قرارداد این طرح از جمله فروشگاه رفاه، فروشگاه اتکا، فروشگاه افق کوروش، فروشگاه هفت، فروشگاه امکان، فروشگاه اسکاد، فروشگاه فرهنگیان، فروشگاه جانبو، تعاونی مصرف محلی و تعاونی روستایی کشور اعلام شد.

در این زمان اعلام شد که سرپرست‌های خانوار مشمول بسته حمایتی دولت می‌توانند کالا‌های مورد نیاز خود از جمله گوشت، مرغ، برنج، حبوبات، روغن و سایر مواد خوراکی را با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد این طرح، خریداری کنند.

بر این اساس افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی، کمیته امداد، بیمه شدگان تأمین اجتماعی، بازنشستگان آن و بازنشستگان کشوری مشمول این بسته حمایتی هستند.

در مرحله اول توزیع بسته‌های حمایتی بیمه شدگان تأمین اجتماعی و بازنشستگان این سازمان هنوز موفق به دریافت بسته‌های حمایتی خود نشده‌اند. برخی خبر‌ها حاکی از آن است که سازمان تأمین اجتماعی درگیر طرح بسته غذایی برای افراد تحت پوشش سازمان خود است و قرار است به افراد واجد شرایط و تحت پوشش خود بسته حمایتی غذایی اختصاص دهد.

بر اساس اعلام سازمان تأمین اجتماعی در حال حاضر ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار بازنشسته از کارافتاده و بازماندگانی که دریافتی آن‌ها زیر ۳ میلیون تومان است، شناسایی شده‌اند که در مرحله اول ۲۰۰ هزار تومان نقدی به حساب آنان واریز خواهد شد و در مرحله بعدی نیز احتمالا به آن‌ها کالا تعلق خواهد گرفت.

گفتنی است؛ افرادی که تحت پوشش هیچ یک از نهاد‌های حمایتی نیستند می‌توانند با مراجعه به نهاد‌هایی همچون سازمان بهزیستی، کمیته امداد، سازمان تأمین اجتماعی خود و خانواده‌شان را تحت پوشش هر یک از نهاد‌های حمایتی قرار دهند تا بتوانند بسته حمایتی دولت را دریافت کنند.

لازم به ذکر است؛ طرح توزیع بسته حمایتی به صورت مرحله‌ای انجام می‌گیرد و زمانبندی منظمی دارد، بنابراین اگر جزء هر یک از نهاد‌های حمایتی هستید توصیه می‌شود باز هم صبور باشید تا بر اساس زمانبندی این بسته‌ها توزیع شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: