کد خبر: ۴۷۷۳۲۲
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۴
ایران - قطر؛

ایران - قطر؛ آغاز شمارش معکوش برای جام ملت‌ها/تقابل با میزبان مهربان پشت در بسته!

به گزارش شفاف، شمارش معکوس برای آغاز جام ملت‌های آسیا آغاز شده است. تیم ملی دوشنبه آینده در اولین مسابقه‌ به مصاف تیم یمن خواهد رفت اما در این فرصت ۸ روزه تیم ملی زیر نظر کارلوس کی‌روش آخرین تلاش‌های خود را برای آماده‌سازی انجام می‌دهند. دوشنبه تیم ملی در دیداری دوستانه که پشت درهای بسته ساعت ۲۰:۳۰ برگزار می‌شود به مصاف تیم قطر خواهد رفت. قطری که میزبان مهربانی برای ملی پوشان ایران بوده و یکی از بهترین کمپ‌های فوتبال جهان را در اختیار تیم ملی قرار داده است. با این حال رفاقت و میزبانی در میدان سبز فوتبال جای خود را به رقابتی سالم و جوانمردانه می‌دهد. 

قطر خود را برای حضوری قدرتمندانه در این جام آماده می‌کند. قطری‌ها که اولین میزبان جام جهانی هستند که تاکنون حضور در این رقابت‌ها را تجربه نکرده‌اند!

آنها می خواهند برای خود کارنامه‌ قابل قبولی در جام ملت‌ها برجا بگذارند. بنابراین قطری‌ها را نمی‌توان حریفی کم شانس در جام ملت‌ها دانست. تیم ملی ایران هم که سه قهرمانی در جام ملت‌ها دارد و یکی از پرافتخارترین تیم‌های قاره آسیاست هم نمی‌تواند حضور خود را در نیمه‌نهایی و حتی فینال تضمین شده بداند. 

بازی ایران و قطر  یکی از حساس‌ترین مسابقات برای کارلوس کی‌روش است. مسابقه‌ای که سرمربی تیم ملی ایران اهداف خاص خودش را از این بازی دارد. مسابقه‌ای که پشت درهای بسته انجام می‌شود تا حریفان ندانند که تیم ملی با چه ترکیبی و چه روشی بازی خواهد کرد. شاید در این بازی کی‌روش به دنبال رسیدن به ترکیب اصلی خود باشد و نتیجه در این مسابقه اگرچه مهم نیست ولی برای فوتبالدوستان ایرانی ملاکی برای ارزیابی از عملکرد ملی پوشان باشد ارزیابی مسابقه‌ای که دیده نمی‌شود و حتی مربیان دو تیم بعد از مسابقه هم نشست خبری برگزار نخواهند کرد.

روی کاغذ ما یازده پله از قطری‌ها بالاتر هستیم و در رده بندی فیفا تیم اول قاره و بیست و نهم جهان هستیم و قطر در رده یازدهم  آسیا و تیم ۹۳ جهان است اما از نظر امکاناتی به هیچ عنوان با فوتبال قطر قابل مقایسه نیستیم تیمی که میزبانی جام جهانی بعدی را برعهده دارد. با این حال نیروی انسانی و فوتبالیست‌های ما در قاره آسیا از هر نظر برتر هستند. دوشنبه این هفته همه منتظر شنیدن نتیجه بازی دوستانه قطر و ایران می‌مانند اما دوشنبه بعدی همه چشم به میدان دارند و می‌خواهند ببینید که مردان تیم ملی در اولین دیدارشان مقابل یمن چگونه بازی خواهند کرد. اولین دیدار را می‌تواند اعلام آماده باش ایرانیان به قاره آسیا دانست اینکه یکی از مدعیان قهرمانی قدم به جام ملت‌ها می‌گذارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار