کد خبر: ۴۷۷۳۴۷
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۷

مدیر دفتر مطالعات پایه آب شرکت آب منطقه‌ای استان البرز با اشاره به بارش‌های اخیر، گفت: ذخایر دو سد کرج و طالقان پس‌ بارش‌های تغییر محسوسی نداشته است.

به گزارش شفاف، سعید نقدی اظهار کرد: به‌رغم بارش‌های خوب اخیر تغییرات محسوسی در وضعیت سد طالقان و کرج شاهد نیستیم.

سد طالقان ۶۲ درصد پُر است

وی مقیاس اندازه‌گیری سال آبی را از اول مهرماه تا پایان شهریور اعلام کرد و گفت: در حال حاضر ۶۲ درصد مخزن سد طالقان پُر است که این میزان نسبت به سال قبل ۳ درصد افزایش داشته است.

مدیر دفتر مطالعات پایه آب شرکت آب منطقه‌ای استان البرز بابیان اینکه در حال حاضر ۴۰ میلیون مترمکعب ورودی سد طالقان است، افزود: ۶۰ میلیون مترمکعب آب خروجی این سد است که حتی از مخازن هم اضافه برداشت‌شده است.

افزایش ۷ درصدی ذخایر آب سد کرج نسبت به پارسال

نقدی در بخش دیگری به وضعیت سد کرج اشاره کرد و گفت: این سد نیز در حاضر ۶۴ درصد پُر است که نسبت به سال قبل ۷ درصد افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: ۵۱ میلیون مکعب آب ورودی به سد کرج است، همچنین ۷۶ میلیون مترمکعب خروجی این سد است که این میزان‌ها نشان‌دهنده مصرف بالای آب است.

دمای هوای کشور ۲ درصد افزایش داشته است

مدیر دفتر مطالعات پایه آب شرکت آب منطقه‌ای استان البرز با تأکید بر اینکه نباید به این بارندگی‌ها دل‌خوش کنیم و مصرف را بالا ببریم، اضافه کرد: با توجه به اعلام سازمان هواشناسی کشور با افزایش ۲ درصدی دما مواجه است.

نقدی بیان کرد: با توجه به افزایش دما زمستان سردی نخواهیم داشت و باید امسال از سال‌های گذشته صرفه‌جویی بیشتری داشته باشیم.

وی در پایان گفت : مقداری از آب باران و برف‌ها تبخیر می‌شود و اصلاً به سد وارد نمی‌شود ولی امیدواریم که امسال شاهد بارش برف و باران باشیم.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار