کد خبر: ۴۷۷۴۶۲
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۸

سازمان اطلاعات نظامی عراق امروز (دوشنبه) از بازداشت مفتی داعش که دستور شکنجه زنان ایزدی را صادر کرده بود، خبر داد.

به گزارش شفاف، سازمان اطلاعات نظامی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای امنیتی وابسته به این سازمان با همکاری فرماندهی عملیات نینوا موفق شدند یکی از تروریست‌های تحت تعقیب داعش در منطقه "القیروان" واقع در شهر موصل عراق را بازداشت کنند.

بنا بر گزارش شبکه "الاخباریه" عراق، این تروریست دستور شکنجه ایزدی‌ها را صادر کرده بود.

از سوی دیگر، اداره پلیس استان بصره امروز (دوشنبه) از  زخمی شدن یکی از نیروهایش و کشته شدن یک تروریست در اثنای تبادل‌آتش میان آن‌ها در یک منطقه روستایی واقع در شمال بصره خبر داد.

پلیس بصره در بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای امنیتی صبح امروز عملیاتی را در منطقه‌ای در بصره به منظور  بازداشت تروریست‌ها انجام دادند. پس از محاصره یکی از تروریست‌ها میان او و نیروهای امنیتی تبادل آتش صورت گرفت که در نتیجه آن یکی از نیروهای پلیس زخمی و فرد مظنون کشته شد.

از سوی دیگر، شورای عالی قضایی عراق اعلام کرد که تعداد تروریست‌های خارجی بازداشت شده در سال ۲۰۱۸ میلادی به ۵۰۸ تن رسیده است.

در همین راستا،  عبدالستار بیرقدار، سخنگوی رسمی این شورا در بیانیه‌ای اعلام کرد که تعداد تروریست‌های خارجی به ۴۲ تروریست مرد و ۴۶۶ تروریست زن رسیده است.

از سوی دیگر، یک منبع امنیتی از انهدام تعدادی از مخفیگاه‌های داعش در حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در جنوب غربی کرکوک خبر داد.

منبع امنیتی مذکور اعلام کرد: جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش حملات هوایی را در مکان‌هایی که عناصر داعش در آن حضور دارند از جمله در "جبال حمرین" انجام دادند که در نتیجه این حملات مخفیگاه و تونل‌های متعلق به اعضای گروه تروریستی داعش منهدم شدند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار