کد خبر: ۴۷۷۵۳۴
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰
رسیدگی به پرونده ۲ اخلالگر ارزی

براساس اعلام نماینده دادستان تهران یکی از متهمان ۲ میلیارد تومان که ۲۰ درصد سود فروش ارز در بازار آزاد بوده است را به یک واسطه داده است.

به گزارش شفاف، نماینده دادستان در جلسه رسیدگی به اتهامات متخلفان ارزی، اظهار داشت: علیرضا عامری متواری به جرم مشارکت در اخلال در نظام ارزی به صورت سازمان‌یافته، تیمور عامری به جرم اختلال در نظام ارزی و دریافت 320 میلیون و 662هزار و 301 هزار دلار، حمیدرضا برکی فرزند تیمور متواری، به جرم مشارکت در اخلال در نظام ارزی و دریافت 20 میلیون دلار ارز دولتی، مکی سلطانی متواری، مشارکت در اخلال نظام ارزی به صورت سازمان یافته و دریافت 300 میلیون دلار ارز دولتی،‌محمد وکیلی فرزند مصطفی به جرم قاچاق ارز به مبلغ 320میلیون و 362 هزار و 201 دلار از جمله متخلفانی هستند که جهت اخلال در نظام مالی و اقتصادی کشور به اتهامات آنها رسیدگی خواهد شد. 

وی افزود: قربانعلی فرخزاد به بهانه واردات ورق استیل ارز دولتی دریافت کرده است.

متهم در اظهارات خود بیان کرده با فردی به نام علی قاسمی آشنا شده تا نامبرده مبلغ ریالی ارز را تامین کند.

فرخزاد اظهار داشته است که با همکاری علی قاسمی اقدام به تهیه پرفرم از یک شرکت ترکیه‌ای کرده و پس از ثبت سفارش کالا قاسمی کارهای تخصیص ارز را انجام دهد. 

وی افزود: قاسمی از بانک ریال دریافت می‌کرده و در اختیار فرخزاد قرار می‌داده است و پس از فروش ارزهای دولتی در بازار مبلغ یک میلیارد و 900 میلیون تومان به فرخزاد پرداخت کرده است که 20 درصد سود فروش ارز دولتی در بازار بوده است. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار