کد خبر: ۴۷۷۵۸۷
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۹

سرپرست پلیس آگاهی استان البرز گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی نظرآباد، اعضای باند کلاهبرداری از شرکت‌های پخش مواد غذایی که در استان‌های مختلف کشور اقدام به کلاهبرداری کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش شفاف، سرپرست پلیس آگاهی استان البرز گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی نظرآباد، اعضای باند کلاهبرداری از شرکت‌های پخش مواد غذایی که در استان‌های مختلف کشور اقدام به کلاهبرداری کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

 سرهنگ محمد نادربیگی گفت: در پی ارجاع چندین فقره پرونده کلاهبرداری و اعلام شکایت تعدادی از مالکان شرکت‌های پخش مواد غذایی، رسیدگی به شکایت آنها در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان نظرآباد قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات مقدماتی کارآگاهان محرز شد که سه نفر با ظاهر آراسته و معرفی خود با عنوان فروشنده مواد غذایی، با مراجعه به شرکت‌ها و عقد قرار داد با آنها، اقدام به ثبت سفارش کالا می‌کردند.

این مقام انتظامی گفت: این افراد با برنامه‌ریزی از قبل طراحی شده، یک روز قبل از وصول کالا اقدام به اجاره انبار و یا مغازه کرده و در موعد دریافت کالا و تخلیه بار، با فریب راننده شرکت مذکور مبنی بر برداشت وجه کالاها از بانک، یکی از اعضای باند، راننده را به خارج از شهر هدایت و در یک فرصت مناسب متواری شده و سایر اعضای باند اقدام به تخلیه انبار می‌کردند.

سرهنگ نادربیگی اظهار کرد: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات میدانی گسترده در نهایت اعضای باند را در شهرستان نظرآباد شناسایی و دستگیر کردند. متهمان دستگیر شده در بازجویی‌های ماموران به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از شرکت‌های مواد غذایی در استان‌های لرستان، همدان و البرز اعتراف کردند.

سرهنگ نادربیگی با بیان این که تاکنون 8 نفر از مال باختگان شناسایی شده‌اند گفت: میزان کلاهبرداری از این افراد سه میلیارد ریال برآورد شده است.

سرپرست پلیس آگاهی استان البرز خاطرنشان کرد: با توجه به حجم گسترده کلاهبرداری‌ها که در استان‌های مختلف کشور انجام شده است، در حال حاضر متهمان جهت تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر مال باختگان در اختیار پلیس آگاهی استان البرز قرار دارند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: