کد خبر: ۴۷۷۶۰۴
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۷
فرمانده ایستگاه فضایی بین المللی:

فرمانده آلمانی ایستگاه فضایی بین المللی در یک مصاحبه رادیویی عمدی بودن سوراخ در ماژول سایوز را تایید کرد اما به عقیده او خدمه این کار را انجام نداده اند.

به  گزارش شفاف به نقل از تلگراف، فرمانده ایستگاه فضایی بین المللی تایید کرد نشتی به وجود آمده در ماژول سایوز متعلق به روسیه به طور عمدی ایجاد شده  است.

فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی بین المللی در اواخر ماه آگوست این سوراخ ۲ میلی متری را کشف کردند. ناسا در آن زمان اعلام کرد هیچ خطری خدمه را تهدید نمی کند. تصاویر این سوراخ که بعدا منتشر شد حاکی از آثار مته در اطراف آن بود. همین امر گمانه زنی هایی را درباره شیوه ایجاد این سوراخ را به وجود آورد.

«آلکساندر گرست» فرمانده آلمانی این ماموریت، احتمال خرابکاری که توسط رسانه روسی مطرح شده را رد کرده است. گرست معتقد است این سوراخ در نتیجه فرایند تعمیرات ایجاد شده و توسط خدمه نگهداری یا کارگران در زمین پوشانده شده است.

او در مصاحبه ای رادیویی گفت: به نظر من کاملا مشخص است که خدمه این سوراخ را ایجاد نکرده اند. این فقط سوتفاهم است. واضح است که سوراخ توسط انسان ایجاد شده است. سوراخ فقط با کمی چسب پوشانده شده بود. اما سوال اصلی اینجا است که چطور ایجاد شده است؟

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار