کد خبر: ۴۷۷۶۱۶
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳

همه ما در طول روز بارها و بارها از مایع دستشویی برای شست وشوی دست‌ها و همچنین شامپو از برندهای مختلف برای شست‌و‌شوی موها استفاده می‌کنیم.

 

همه ما در طول روز بارها و بارها از مایع دستشویی برای شست وشوی دست‌ها و همچنین شامپو از برندهای مختلف برای شست‌و‌شوی موها استفاده می‌کنیم.

اما آیا این مواد شیمیایی برای سلامت ما بی‌خطر هستند؟

آیا محصولاتی که عنوان گیاهی را یدک می‌کشند خطر کمتری برای سلامت پوست و موی دارند؟

در پاسخ به این سوال نظرات مختلفی وجود دارد. برخی از پزشکان متخصص در حوزه پوست می‌گویند که استفاده مداوم از محصولاتی که درصد پاک‌کنندگی بالایی دارند چربی پوست و مو را گرفته و موجب خشکی پوست و مو در نتیجه پیری زودتر پوست و ریزش مو می‌شوند.

برخی نیز بر این باورند که تاثیر مخرب این مواد شوینده را می‌توان با نرم‌کننده‌های گیاهی و شیمیایی تا حدودی کاهش داد. اما آنچه مسلم است با توجه به آلودگی‌های محیطی که همه ما هر روزه در معرض آنها هستیم، امکان ندارد بتوانیم این شوینده‌ها را کنار بگذاریم. زیرا عوارض عدم استفاده از شامپو، مایع دستشویی و پاک‌کننده‌ها بسیار بیشتر از استفاده آنهاست.

در این زمینه یک متخصص زنان کرج می‌گوید: برخی از زنان عادت دارند از مایع دستشویی و صابون‌های مایع و جامد برای شست‌و‌شوی کل بدن استفاده می‌کنند که این اقدام برای سلامتی زنان به شدت مضر است. به گفته این پزشک بیمارستان و زایشگاه مریم کرج، استفاده از شوینده‌های قوی برای بدن موجب خشکی بیش از حد بدن و حتی ایجاد قارچ و بیماری‌های پوستی می‌شود و این درحالیست که برای شست و شوی بدن شامپوهای مخصوصی وجود دارد که می‌توان از آنها استفاده کرد.

وی توصیه کرد که زنان تا حد امکان از محصولاتی با درصد پاک‌کنندگی متوسط استفاده کنند و هرگز از صابون‌های مایع و جامد برای شست‌شوی بدن استفاده نکنند و برای بدن از شامپوی بدن و برای دست و صورت از صابون‌های برندهای مطرح استفاده کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار