کد خبر: ۴۷۷۶۲۵
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲

نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بودجه کردستان نیازمند بازنگری است.

به گزارش شفاف، مهدی فرشادان در جلسه علنی امروز مجلس در تذکر شفاهی با بیان اینکه در کنار مشکلات سیاسی روز، موضوع لایحه بودجه سال ۹۸ و تقسیم بندی آن به دغدغه نمایندگان و موضوع تحلیلی رسانه‌ها تبدیل شده است، گفت: امروز به جفای رییس جمهور و هیئت دولت به مردم کردستان می‌پردازم. اگر امروز اختصاص بودجه به برخی استان ها ویژه است به قدرت چانه زنی وزیران آن ها در دولت و کابینه باز می‌گردد، سراب وعده دولتمردان تدبیر و امید برای انتصاب وزیر اقوام اگر صحت داشت توسعه سیاسی و اقتصادی کردستان به گونه ای دیگر رقم می‌خورد.

وی ادامه داد: اگرچه بودجه کردستان نسبت به سال گذشته کاهش نداشته است، اما بر اساس شاخص هایی مانند تورم، رشد جمعیت و میزان محرومیت از خدمات بهاشتی و درمانی این موضوع به بازنگری نیاز دارد. کردستان محروم و توسعه نیافته است، کردستان در صنعت، آموزش، بهداشت و درمان جزو استان های آخر کشور است، این یعنی ظلم تاریخی به مردم کردستان.

نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: چرا هیئت دولت متوجه نمی‌شود که اگر این میزان بودجه کردستان را حتی به چندین برابر افزایش دهد شاید برخی نواقص حل شود، بنابراین از نمایندگان کمیسیون های تخصصی و کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی خواهش می‌کنم بر اساس پتانسیل های گردشگری، کشاورزی و طبیعی و همچنین ضعف شاخص های توسعه در این استان در بودجه این استان بازنگری کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار