کد خبر: ۴۷۷۶۳۶
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۵

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست گیلان گفت: حال عمومی یکی از محیط‌بانان این حادثه وخیم است.

به گزارش شفاف، فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست گیلان گفت: حال عمومی یکی از محیط‌بانان این حادثه وخیم است.

در پی درگیری میان محیط‌بانان یگان حفاظت محیط زیست گیلان و شماری از شکارچیان غیرمجاز در محدوده پناهگاه حیات وحش سرخانکل تالاب بین‌المللی انزلی دو نفر از نیروهای یگان به شدت زخمی و یک نفر نیز به گروگان گرفته شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست گیلان از وخامت حال یکی از مجروحان این حادثه خبر داد و خاطرنشان کرد:‌ شکارچیان با سلاح سرد و اسلحه شکاری به محیط‌بانان حمله کردند که در این درگیری دو نفر از نیروها از ناحیه سر و صورت مجروح و برای مداوا سریعاً به بیمارستان امام خمینی(‌ره) صومعه‌سرا منتقل شدند.

اکبری‌پور با تأکید بر این‌که نیروهای محیط‌بان یگان حفاظت محیط‌زیست گیلان دیشب حین انجام وظیفه با این شکارچیان غیرمجاز برخورد کردند، افزود: این اتفاق در حالی به‌وقوع پیوست که نیروها و محیط‌بانان یگان حفاظت محیط‌زیست گیلان در حین گشت‌زنی‌های خود با این شکارچیان متخلف برخورد کردند.

وی در خصوص سرنوشت محیط‌بان به اسارت گرفته‌شده توسط شکارچیان نیز خاطرنشان کرد: با همکاری و مساعدت عوامل و نیروهای نیروی انتظامی و سایر ارگان‌های مربوطه محیط‌بان گروگان گرفته شده پس از مدتی آزاد شد اما شکارچیان متخلف از صحنه درگیری متفرق شده و فرار کردند.

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست گیلان یادآور شد: از همان ساعت‌های اولیه درگیری، با اخذ دستور مقام قضایی، دستگیری شکارچیان متخلف در دستور کار قرار گرفته که در نهایت با کمک عوامل انتظامی دو نفر ز ضاربین محیط‌بانان دستگیر شده و از آنان دو قبضه سلاح شکاری غیر مجاز نیز کشف شد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست گیلان و فرماندار صومعه‌سرا به همرا برخی دیگر از مسئولان ستادی اندکی پس از حادثه دستورات لازم را برای پیگیری همه جانبه موضوع صادر کردند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار