کد خبر: ۴۷۷۶۹۵
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶
60 روز با "سواد زندگی"؛

مطلب آموزشی در سواد زندگی منتشر می شود با سه ویژگی: حتما باید کوتاه باشد.حتما باید کوتاه باشد،حتماً باید پایه علمی داشته باشد،حتماً باید کاربردی در زندگی داشته باشد.

سایت "سواد زندگی" دو ماهه شد؛ سواد زندگی، مدرسه آموزش های کاربردی و دانش پایه عصر ایران است و سخن بنیادین اش این است: 
"آنچه در مدارس و دانشگاه ها به ما یاد می دهند، عمدتاً به درد زندگی نمی خورند. بنابراین ترم جدیدی نیاز است تا آنچه در زندگی فردی، خانوادگی، اجتماعی و کسب و کار بدان نیاز داریم را بیاموزیم."
60 روز با از طرفی، بمباران اطلاعات و کمبود وقت و حوصله باعث سردرگمی مردم در کسب آموزش های جدید شده است. بنابر این هر روز فقط و فقط یک مطلب آموزشی در سواد زندگی منتشر می شود با سه ویژگی:
- حتما باید کوتاه باشد.
- حتماً باید پایه علمی داشته باشد.
- حتماً باید کاربردی در زندگی داشته باشد.

سواد زندگی با این رویکرد در چهار عرصه تولید محتوا می کند:
* سواد عاطفی (درباره روابط همسران)
* توسعه خلاقیت و توانمندی های فردی
* تربیت فرزندان
* مدیریت - کار و کسب

علت انتخاب این چهار عرصه هم این است: ما به عنوان انسان، باید توانمندی های فردی مان را توسعه دهیم؛ همسری داریم یا خواهیم داشت که باید بدانیم با او چگونه رفتار کنیم؟ فرزند یا فرزندانی داریم یا خواهیم داشت که باید بدانیم آنها را چگونه تربیت کنیم؟ و نهایتاً کاری داریم یا خواهیم داشت که باید بدانیم چگونه آن را حفظ کنیم و گسترش دهیم؟

حالا می خواهیم از شما یک خواهش کنیم؛ لطفاً چند دقیقه وقت بگذارید و به این سوالات پاسخ دهید و ما را راهنمایی کنید:

1 - آیا سواد زندگی را می بینید؟ سایت یا کانال اش را؟ یا هر دو؟ یا هیچکدام؟ اگر سایت را دنبال نمی کنید آیا ممکن است علت اش را بفرمایید؟

2 - اگر سواد زندگی را دنبال می کنید، بفرمایید کدام یک از چهار حوزه آموزشی (توسعه خلاقیت و توانمندی های فردی / سواد عاطفی (درباره روابط همسران) / تربیت فرزندان / مدیریت - کار و کسب) را بیشتر دنبال می کنید و برایتان جذاب تر و آموزنده تر بوده و چرا؟ دوست دارید کدام بخش را تقویت کنیم؟ پیشنهاد می کنید چه بخش هایی به سایت اضافه شود یا از آن کم شود؟ بهترین مطلبی که در سواد زندگی خواندید کدام است، یادتان می آید؟

3 - آیا تمایل دارید در تولید محتوا به "سواد زندگی" بپیوندید؟ اگر پاسخ مثبت است، مشخصات خود، تخصص تان ، حوزه ای که تمایل به همکاری دارید، سوابق کاری و تحصیلی، نمونه هایی از آثارتان و  آدرس ایمیل تان را زیر همین مطلب ارسال بفرمایید.

4 - چه پیشنهادی برای شناساندن هر چه بیشتر "سواد زندگی" به جامعه دارید؟ و شخصاً چه کمکی می توانید در این باره انجام دهید؟

***
پیشنهاد می کنیم هر روز 5 الی 10 دقیقه "سواد زندگی" بخوانید: سرمایه گذاری برای عمر.
خواهش می کنیم "سواد زندگی" را به کسانی که می شناسید معرفی بفرمایید. از این که ما را در "گسترش دانایی برای رسیدن به جامعه ای آگاه و انسانی" کمک می کنید، سپاسگزاریم.

***
 سایت "سواد زندگی":
http://www.savadezendegi.com/
کانال "سواد زندگی" در تلگرام (لطفاً عضو شوید؛ هر روز فقط و فقط یک پست منتشر می شود): 
 t.me/savadzendegi

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: