کد خبر: ۴۷۷۷۴۴
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۷

درگذشت یک کارگر در جریان باز کردن جاده شمشک به دیزین به دلیل سقوط بهمن بار دیگر این نکته را به ذهن می‌‌آورد که چرا جان انسان‌ها برای برخی افراد تا این اندازه بی‌ارزش است.

به گزارش شفاف، صبح روز گذشته (جمعه) خبری منتشر شد مبنی بر اینکه یک کارگر در جریان باز کردن جاده شمشک به دیزین به دلیل سقوط بهمن از دنیا رفت و یک کارگر دیگر نیز دچار شکستگی پا شد. چنین اخباری از این نوع تقریباً هر ساله از این جاده شنیده می‌شود و متاسفانه هیچ اقدامی هم در این باره صورت نمی‌گیرد.

* آخرین حادثه در جاده مرگ
محمد صادقی در جریان عملیات برف‌روبی جاده شمشک به دیزین درگذشت. او که به دلیل پاکسازی این جاده در آنجا حضور داشت، در منطقه «میشک در» و حدود 1500 متر مانده به گردنه دیزین جان باخت.

* وقتی همه خوابند
پس از این اتفاق هیچ مقام مسئولی واکنش نشان نداد. شاید این افراد مرگ را برای خود دور می‌دانند و سعی می‌کنند خیلی وارد این قضایا نشوند؛ مسئولانی که شاید در نهایت همه چیز را با پرداخت مبلغی به خانواده متوفی سر هم بیاورند.

* بی‌توجهی به هشدارها و نامه‌ها؛ جاده امن نیست
در چند هفته گذشته نامه‌نگاری‌های زیادی صورت گرفت که همگی از ناامن بودن این جاده حکایت می‌کرد. اولین نامه مربوط به 21 آذر بود. در این روز احمد بیگدلی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان شمیرانات با ارسال نامه‌ای به رئیس حوزه قضایی رودبار قصران اعلام کرد که جاده شمشک به قله دیزین توسط شهریار افشار بهره‌بردار پیست دیزین به صورت غیرقانونی بازگشایی شده است. نکته مهم در این نامه آن است که نسبت به احتمال سقوط بهمن و سنگ‌های معلق و نا ایمن بودن جاده تذکر و هشدار داده شده است.

* نامه دوم و باز شدن پای فردی جدید به ماجرا
دومین نامه برای مهرطلب به عنوان رئیس حوزه قضایی رودبار قصران روز پنج‌شنبه 22 آذر ارسال شد. در این نامه علاوه بر افشار، نام قربانعلی سولقانی مدیر پیست دیزین هم دیده می‌شود. بیگدلی در نامه مذکور به بازگشایی دوباره و البته غیر قانونی جاده اشاره کرده به خطر افتادن جان ورزشکاران را متذکر شده است.

* نوبت به یگان عملیات رسید
روز شنبه 24 آذر ماه سرهنگ دوم بهزاد باتمانی رئیس یگان عملیات کنترل ترافیک بزرگراه‌های راهور فاتب در نامه‌ای به بیگدلی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان شمیرانات، بار دیگر اعلام کرد که محور شمشک تا قله دیزین ناامن است. باتمانی اعلام کرد که تمام تعهدات حقوقی و کیفری مسئولیت حوادث احتمالی بر عهده افشار، بهره‌بردار پیست دیزین و همچنین شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی است.

* اعلام رسمی بازگشایی جاده مرگ
نکته مهم دیگر اینکه هم سایت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی و هم کانال فدراسیون اسکی رسماً از بازگشایی جاده شمشک به دیزین خبر دادند تا مشخص شود به همه هشدارهای قبلی کوچک‌ترین توجهی هم نشده است.

* با جان انسان‌ها بازی نکنید
هرچقدر هم که برای پیست دیزین هزینه شود، هیچ‌کدام به اندازه جان یک انسان و شاید متزلزل شدن پایه‌های یک خانواده نیست. بدون شک کمی توجه به هشدارها، رعایت بیشتر ایمنی و در نظر نگرفتن اختلافات، می‌توانست از این اتفاق تلخ جلوگیری کند. حال که جان یک انسان  گرفته شده حداقل انتظار می‌رود مقصران این اتفاق شناسایی و با آنها برخورد شود و همچنین تدبیری اندیشده شود تا چنین اتفاقات تلخی دیگر رخ ندهد.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار