کد خبر: ۴۷۷۷۵۵
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰
آمریکا:

یک مسئول برجسته آمریکایی تأکید کرد که تحقیقات مقامات سعودی درباره قتل جمال خاشقجی نامعتبر است و عربستانی‌ها باید با جدیت با این مشکل مقابله کنند.

به گزارش شفاف به نقل از روزنامه رأی الیوم، یک مسئول برجسته آمریکایی به خبرنگاران گفت: به نظر ما روایت‌هایی که عربستان در جریان تحقیقات قضایی درباره قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد عربستانی ارائه کرده هنوز به سطح مناسبی از اعتبار و مسئولیت‌پذیری نرسیده است. به نفع سعودی‌هاست که با درایت برای خلاص شدن از این مشکل و عبور کردن از این حادثه با آن مقابله کنند.

این مسئول گفت: مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا که طی سفر دوره‌ای خود به خاورمیانه به ریاض سفر خواهد کرد این موضوع را با مسئولان عربستانی درمیان خواهد گذاشت. او بر عربستانی‌ها فشار خواهد آورد تا ما را از واقعیت حادثه مطلع و تلاش کنند تا تدابیر قضایی که از چند روز پیش در این باره اتخاذ کرده‌اند معتبر باشد.

دادستانی کل عربستان در جلسه اول محاکمه متهمان قتل خاشقجی که روز پنجشنبه برگزار شد خواهان اعدام پنج متهم شد. این درحالی است که هنوز سؤالات زیادی درباره این پرونده بدون جواب باقی مانده است. اسامی کسانی هم که در جلسه پنجشنبه محاکمه شدند اعلام نشده است.

جمال خاشقجی دوم اکتبر در کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسید. سازمان سیا و سناتورهای آمریکایی محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان را مسئول قتل او می‌دانند.

مسئول آمریکایی مذکور گفت: عربستانی‌ها باید روایت معتبری درباره آنچه اتفاق افتاده ارائه کنند. باید هویت تمامی مجریان عملیات و کسانی که برای آن برنامه‌ ریخته بودند مشخص شده و تمامی مجرمان مجازات شوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار