کد خبر: ۴۷۷۷۵۸
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۳

منصور اوجی در آستانه ۸۲ ساگی، گلچینی از ۶۰ سال شاعری خویش را به نام «یک عمر شاعری» در قالب یک کتاب به بازار نشر ارائه کرد.

به گزارش شفاف، گزیده ای از شعرهای منصور اوجی در مجموعه شعر «یک عمر شاعری» ‌ منتشر شد. این گزیده از میان ۲ هزار شعر و ۲۵ کتاب چاپ به مخاطب ارائه شده است.

انتشارت «کوله‌پشتی» این گزیده را که دربرگیرنده ۴۰۰ شعر نیمایی است در ۶۰۰ صفحه و با جلد سخت و قیمت ۸۰ هزار تومان منتشر کرده است.

تاکنون سه گزینه از آثار اوجی به چاپ رسیده است؛ یکی را زنده‌یاد «هوشنگ گلشیری» برگزید که با نام «هوای باغ نکردیم» توسط انتشارات «نوید شیراز» منتشر شد؛ همچنین هوشنگ گلشیری بر اساس این گزیده، کتاب «در ستایش شعر سکوت» را در انتشارت «نیلوفر» منتشر کرد، گزیده دوم را انتشارات «مروارید» منتشر کرد که اوجی خود شعرهای آن را انتخاب و سرانجام ضیاءالدین خالقی گزیده سوم را با نام «شیراز، نام دیگر من» را در انتشارات «نگاه» منتشر کرد.

کتاب «یک عمر شاعری» اشعاری از دفاتر شعر اوجی از سال ۱۳۴۴ تا ۱۳۹۶ را در بر می گیرد و از دفتر «باغ شب» تا «حرفی برای گفتن»، سروده های این شاعر در کتاب قرار گرفته است.

این در حالیست که کتاب یادشده با گفتارها و یادداشت هایی از سیمین بهبهانی به تاریخ ۲۴ دی ۱۳۶۴ و هوشنگ گلشیری به تاریخ ۲۲ اردیبهشت ۱۳۷۰ همراه شده است.

همچنین، کامیار عابدی در یادداشتی با عنوان «اشاراتی به شعر کوتاه فارسی» به استقبال اشعار و کتاب «یک عمر شاعری» رفته و در ادامه، گفتگوی مفصل هادی محیط با منصور اوجی با عنوان «شاعر لحظه ها و حالت ها» در این کتاب منتشر شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: