کد خبر: ۴۷۷۸۰۲
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۶
منابع آمریکایی اعلام کردند:

منابع آمریکایی با اشاره به جزئیات سفر محرمانه رئیس جمهوری این کشور به عراق اعلام کردند که دولت عراق تنها ۲ ساعت قبل از این سفر نسبت به آن اطلاع پیدا کرد.

به گزارش شفاف به نقل از روسیا الیوم، منابع آمریکایی اعلام کردند که دولت عراق تنها ۲ ساعت قبل از سفر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به عراق از زمان آن اطلاع یافت و این مسأله به عادل عبدالمهدی نخست وزیر این کشور ابلاغ شد.

این منابع همچنین اعلام کردند نظامیان آمریکایی نیمه دوم ماه دسامبر گذشته در مرزهای مشترک میان عراق و سوریه مستقر بودند اما قبل از سفر ترامپ به پایگاه عین الاسد واقع در استان الانبار به مکان های قبلی خود منتقل شدند.

این منابع آمریکایی تاکید کردند: عراقی هایی که با نظامیان آمریکایی همکار بودند در روز سفر ترامپ به این پایگاه مرخصی اجباری دریافت کردند و علت آن را نمی دانستند. پایگاه سری «رانیا» واقع در سلیمانیه نیز یک روز قبل از سفر ترامپ بسته شد.

آنها افزودند: پایگاه نظامیان آمریکایی در اربیل نیز یک روز قبل از سفر ترامپ بسته شد. نیروهای عراقی در این پایگاه ها فکر کردند که قرار است تعدیل نیرو صورت بگیرد و در شرایط روحی بسیار بدی بسر می بردند. ترامپ زمانی که به پایگاه عین الاسد رسید از یکی از فرماندهان عراقی یک کاغذ حاوی تعداد زیادی امضا دریافت کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار