کد خبر: ۴۷۷۸۱۱
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۴

قدردانی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از وزیر ارتباطات

به گزارش شفاف، طیبه سیاوشی، در نامه‌ای خطاب به وزیر ارتباطات از تلاش و دغدغه او در راستای شکل گیری جشنواره کودکآنلاین با هدف تامین محتوای مطلوب کودکان تشکر و قدردانی کرد.

 

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم کوتاه و وب سری کودکآنلاین، طیبه سیاوشی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای ضمن اعلام حمایت از نخستین جشنواره فیلم کوتاه و وب سری کودک‌آنلاین از وزیر ارتباطات در راستای توجه به مسئولیت‌های فرهنگی و اجتماعی قدردانی کرد.

متن این نامه به شرح زیر است:

«جناب آقای مهندس جهرمی 

وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات 

با سلام و احترام؛ 

همان طور که مستحضر هستید مقام معظم رهبری تاکید بر پیشرو بودن در عرصه فرهنگی و تولید محتوای مطلوب و ارزنده برای تمامی اقشار جامعه داشته‌اند، ضمن آنکه لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در شهریور 1397 در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید که برخی از مفاد این لایحه بر محتوای مطلوب و اخلاق محور تاکید دارد.

مطلع شدیم که آن وزارت محترم در صدد است جشنواره‌ای با عنوان «کودک‌آنلاین» باهدف "تولید محتوا در عرصه فیلم‌های کوتاه و سریال‌های اینترنتی با رویکرد حمایت و جلب ایده‌های نو" برگزار نماید که این امر می‌تواند در جهت افزایش تولید محتوای خلاق، ارزنده. فرهنگی در فضای مجازی کشور بسیار مفید و تأثیرگذار باشد.

از آنجا که نظام‌نامه‌ی تولید محتوای کودک و نوجوان، حاصل تلاش یکساله ی «زیست‌بوم مجازی درسا» در مهرماه سال جاری توسط حضرتعالی رونمایی شد که در جهت تسریع تولید محتوای آموزشی برای این قشر است و همانطور که اشاره شد برخی موارد از لایحه مذکور بر تولید محتوا و تصاویر مطلوب و اخلاق محور تاکید دارد، این جشنواره را می‌توان یکی از اقدامات اجرایی و ارزنده و مفید در راستای لایحه مذکور عنوان نمود.

به نظر می‌رسد برگزاری چنین جشنواره‌هایی نقش به سزایی در ترویج این لایحه در جهت ایجاد فهم مشترک در کشور خواهد داشت و از طریق نفوذ بالای رسانه‌ای می‌تواند خدمت بزرگی به افزایش سلامت اجتماعی داشته باشد. لذا از جنابعالی که با دقت نظر و حساسیت نسبت به مسئولیت‌های فرهنگی و اجتماعی، گام رو به جلویی در این راستا برداشته‌اید  صمیمانه سپاسگزاری می‌نماییم.»

نخستین جشنواره فیلم کوتاه و وب سری کودکآنلاین به دبیری سیدجمال هادیان در چهار فاز فراخوان ایده، انتخاب ایده‌های برتر، مشارکت در تولید ایده‌ها و انتخاب تولیدات برتر برگزار می‌شود و مراسم پایانی جشنواره، اردیبهشت سال 98 برگزار خواهد شد.

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: