کد خبر: ۴۷۷۸۱۲
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۴

گفت‌وگو با امیر سحرخیز رییس هیات مدیره صنف انیمیشن

رییس هیات مدیره صنف انیمیشن گفت: در جشنواره‌ها ایده‌های زیادی فرستاده می‌شود اما شرکت‌کننده‌ها نیاز دارند آموزش ببینید و بدانند چگونه ایده‌شان را ارائه دهند تا مخاطب مجذوب و سرمایه‌ای برای آن‌ها شود.

امیر سحرخیز رییس هیات مدیره صنف انیمیشن در گفت و گو با خبرنگار ستاد خبری جشنواره‌ کودکآنلاین گفت: جشنواره کودکآناین با وجود ناشناخته بودنش در گام اول، یکی از بهترین کا‌ر‌هایی است که می‌توان انجام داد.

او با اشاره به اهمیت پیدا کردن بازار جدید برای انیمیشن گفت: با مطرح کردن ادبیات جدیدی مثل وب سری می‌توان بازارهای جدید را پیدا کرد اما مسلم است که برای برگزاری جشنواره و همچنین جا افتادن این ادبیات جدید به زمان و فرصت بیشتری نیاز است. باید توجه داشت که ایده‌های زیادی به این جشنواره فرستاده می‌شود و شرکت‌کننده‌ها نیاز دارند آموزش ببینید و بدانند چگونه ایده‌شان را ارائه بدهند. امیدوارم بخش‌های آموزشی پیشرفت کند و ورکشاپ‌های بیشتری برگزارشود تا در نهایت چنین جشنواره‌ای نه تنها مرجعی برای ایده‌‎پردازان باشد بلکه با آموزش‌هایی که صورت می‌گیرد، ایده‌ها ارتقا پیدا کند و باعث جذب مخاطب و جلب نظر سرمایه‌گذاران شود.

سحرخیز در ادامه درباره‌ حمایت از تولید و پخش آثار در این جشنواره گفت: چنین کاری در کشور ما سابقه نداشته و در این جشنواره می‌توانیم امیدوار باشیم که از ابتدا مسیر درستی برای تولید، ارائه و در نهایت درآمدزایی آثار به دست آید.

او با اشاره به ویژگی بارز انیمیشن ها در جذب مخاطب کودک، گفت: کودکان بیشتر جذب شخصیت‌ها می‌شوند. کار در حوزه انیمیشن نیاز به استمرار و تمرین دارد و ما نمی‌توانیم با یک بار تمرین شخصیت عالی خلق کنیم.

این انیماتور در پایان گفت: به دلیل رواج اجتماعی ابزار مدرن ارتباطی، مردم به‌روز شده‌اند و به راحتی می‎‌‎توان دغدغه های فرهنگی را در انیمیشن‌ها و وب‌سری‌هایمان ارائه دهیم. توصیه من به کسانی که تازه در حوزه فعالیت می‌کنند این است که بدانند تاکنون کارهایی که به صورت فردی انجام‌شده، بسیار موفق تر از کارهای گروهی بوده است. به همین دلیل اگر بتوانیم در کار‌های گروهی پیشرفت کنیم، بسیاری از موانع ما برطرف می‌شود.

نخستین جشنواره فیلم کوتاه و وب سری کودکآنلاین به دبیری سیدجمال هادیان در چهار فاز فراخوان ایده، انتخاب ایده‌های برتر، مشارکت در تولید ایده‌ها و انتخاب تولیدات برتر برگزار می‌شود و مراسم پایانی جشنواره، اردیبهشت سال 98 برگزار خواهد شد.

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار