کد خبر: ۴۷۷۸۲۶
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۵
مهدی عموزاده:

مهدی عموزاده، قهرمان پیشین کاراته جهان گفت: جامعه کاراته باید دست به دست بدهد تا یک نفر که اکنون مسئولیت دارد و انتخابات را مهندسی می‌کرد، گزینه خود را به ریاست نرساند.

به گزارش شفاف، مهدی عموزاده در خصوص کاندیداهای ریاست فدراسیون کاراته اظهار داشت: ابتدا باید خوشحالی خود را از عدم ثبت‌نام افرادی که سالیان سال از کاراته سوء استفاده کردند، اعلام کنم. موضوعی که دلیل آن اتفاقاتی بود که بر سر بحث ورود این افراد برای کاندیداتوری ایجاد و باعث شد آنها نتوانند ورود کنند. این موضوع قطعا نور امیدی از سوی وزارت ورزش بود که به اعتراض‌های جامعه کاراته و قهرمانان توجه کرد.

وی عنوان کرد: امیدوارم بعد از این اتفاقات نیز دیگر شاهد حضور آنها در این رشته نباشیم تا شرایط برای بازگشت کسانی که خاک این رشته را خوردند، مهیا شود. دوران سوءاستفاده  این افراد تمام شده و این افراد در حال دست و پازدن الکی هستند. امیدوارم وزارت ورزش و جوانان نظارت بیشتری در انتخابات داشته باشد و اجازه ندهد شایعاتی که در خصوص تلاش برخی افراد برای تعویق انتخابات به گوش می‌رسد، به واقعیت تبدیل شود.

دارنده نخستین مدال طلای جهان کاراته ایران در خصوص نامشخص بودن نام دو کاندیدای ثبت‌نام کننده در انتخابات این فدراسیون عنوان کرد: وظیفه کاشانی، به عنوان دبیر مجمع فدراسیون کاراته است تا به صورت شفاف در خصوص تمامی کسانی که در انتخابات این رشته ثبت نام کردند، صحبت کند. جامعه کاراته دوست دارند بداند چه اتفاقاتی در انتخابات این رشته در حال رخ دادن است. تا به حال چنین چیزی سابقه نداشته که اسامی کاندیداهای ثبت‌نام کننده در انتخاباتی اعلام نشود و این موضوع یک نقطه منفی در کارنامه دبیر مجمع فدراسیون کاراته است.

عموزاده با انتقاد به ثبت نام محمدصادق فرجی در انتخابات گفت: فرجی با ثبت‌نام در انتخابات کار غیرقانونی انجام داده است. کسی که بازنشسته است طبق قانون اجازه ورود ندارد و اینکه اعلام شده است ایشان به دنبال دریافت مجوز ورود برای حضور در انتخاب است به کل اشتباه است. فرجی در زمان ثبت‌نام بازنشسته بود و نمی‌توانست ثبت‌نام کند. اگر قرار بود شاهد بازگشت فرجی و ثبت‌نام او باشیم، وزارت ورزش فرصت دو تا سه ماه به او می‌داد تا این کار را انجام دهد و دیگر شاهد برگزاری انتخابات نبودیم. طبق قانون فرد بازنشسته حق امضا ندارد و ورود ایشان در این شرایط  کاملا غیرقانونی است.

وی  در خصوص احتمال دخالت در انتخابات خاطرنشان کرد: در چند دوره گذشته فردی که هم اکنون در فدراسیون کاراته مسئولیت دارد انتخابات‌ را مهندسی کرده است. برخی از روسای هیت‌های کاراته انسان‌های بسیار درستی هستند، اما تعدادی از آنها نیز گوش به فرمان‌اند. امیدوارم این بار اعضای مجمع به کسی رای بدهند که همه جامعه کاراته ایران را ببیند و به فکر کاراته باشد. فکر می‌کنم اگر کسانی که دلسوز این رشته هستند دست به دست هم بدهند این اجازه را نخواهند داد تا این فرد گزینه خود را به ریاست برساند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: