کد خبر: ۴۷۷۸۴۵
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹

اهمیت توجه به آموزش از طریق فضای مجازی در گفت‌وگو با علیرضا داوودنژاد کارگردان سینما

یک کارگردان سینما با بیان اینکه یکی از مشکلات ایران، استفاده نکردن از همه امکانات به‌روز برای رشد و شکوفایی نسل جدید است، گفت: آموزش در کشور ما هنوز به شکل سنتی انجام می‌شود و به همین دلیل با آموزشی رو به رو هستیم که هیچ ارتباطی با زندگی و بازار کار ندارد.

علیرضا داوودنژاد کارگردان فیلم‌هایی همچون نیاز، مصائب شیرین و مرهم در گفت و گو با خبرنگار ستاد خبری جشنواره وب سری و فیلم کوتاه کودکآنلاین با اشاره به اهمیت توجه به آموزش از طریق فضای مجازی، گفت: نکته اصلی که باید به آن توجه کرد این است که مادر آموزش قصور بزرگی داریم. یکی از مشکلات ما استفاده نکردن از همه امکانات به‌روز برای رشد و شکوفایی فرزندانمان است و آموزش غالبا به همان شکل سنتی و بدون استفاده از ابزار ارتباط مستقیم بچه‌ها با مسائل روزمره زندگی انجام می‌شود و در نهایت، با آموزشی رو به رو هستیم که هیچ ارتباطی با زندگی و بازار کار ندارد. متاسفانه باید بگویم امروز چنین مسئله‌ای تبدیل به مشکل عمومی ما شده است.

این کارگردان همچنین آموزش نور، صدا و هنر در فضای دیجیتال را از موارد پراهمیتی دانست که باید آموزش داده شود و اظهار کرد: در مورد ابزار دیجیتال در فضای دیداری،  شنیداری و هنر نور و تصویری اصلا آموزش‌های مناسب صورت نمی‌گیرد. مشکل اینجاست که بهترین و خبره‌ترین متخصصان نور، صدا و تصویر کار هنری می‌کنند و پس از آن به خانه می روند، در حالی این افراد بهترین کسانی هستند که می‌توانند با استفاده از فضای مجازی، آموزش را از پای تخته و شکل سنتی، شفاهی، مضمونی و سر کلاسی بیرون آورند.

داوودنژاد افزود: امروز باید به سمت آموزش‌های عینی و کارگاهی به صورت مجازی برویم، چرا که کشور نیاز به آموزش توان‌بخشی دارد و جای خالی این شکل آموزش امروز به صورت کامل حس می‌شود.

او همچنین با بیان اینکه نباید از پتانسیل بچه‌های کشورمان غافل بود، ادامه داد: تا زمانی که نتوانیم از همه امکاناتی که در اختیارمان هست اعم از فضای مجازی، فیلم و سریال و وب سری استفاده کنیم، توانایی‌ها و ظرفیت‌هایی که  بچه‌ها از دوران مهدکودک تا بزرگسالی به همراه دارند، شکوفا نخواهد شد.

کارگردان فیلم سینمایی فراری گفت: مهم‌ترین وظیفه ما در حال حاضر این است که به آموزش فرزندمان سامان دهیم، چرا که امروز می‌بینیم یک نفر حتی پس از فارغ‌التحصیل شدن یا تمام شدن دوره سربازش اش، عملا چیزی یاد نگرفته، ولی می‌شود با تولید محتوای آموزشی مناسب در فضای مجازی، دیجیتال و ... کارهای بزرگی انجام داد تا رفته‌رفته فضای آموزشی کشور به یک فضای توان‌بخشی برای شکوفا شدن استعدادهای بچه‌های کشورمان تبدیل شود.

نخستین جشنواره فیلم کوتاه و وب سری کودکآنلاین به دبیری سیدجمال هادیان در چهار فاز فراخوان ایده، انتخاب ایده‌های برتر، مشارکت در تولید ایده‌ها و انتخاب تولیدات برتر برگزار می‌شود و مراسم پایانی جشنواره، اردیبهشت سال 98 برگزار خواهد شد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار