کد خبر: ۴۷۷۸۴۶
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹

روایت علی‌اکبر قاضی‌نظام، فیلم‌نامه‌نویس از اهمیت آشنایی با تکنولوژی‌ روز و استفاده از آن‌

یک فیلمنامه‌نویس با اشاره به تاثیر فضای مجازی بر کودکان، گفت: امروزه بیشتر کودکان و نوجوانان به‌راحتی از وسایل در دسترس جدید که یکی از آن‌ها گوشی‌های هوشمند است، استفاده می‌کنند، از این‌رو برای اینکه فرزندان‌مان بتوانند با فرهنگ ایرانی ارتباط درستی برقرار کنند، باید هر چه زودتر اقدام کنیم.

علی‌اکبر قاضی‌نظام، فیلم‌نامه‌نویس با اشاره به اهمیت آشنایی با تکنولوژی‌های روز و استفاده از آن‌ها به خبرنگار ستاد خبری جشنواره وب‌سری و فیلم کوتاه کودکآنلاین گفت: هرچه پیش می‌رویم تکنولوژی‌های بیشتری در دسترس مردم قرار می‌گیرد، بنابراین تا به امروز هم پرداختن بیشتر به فضای مجازی دیر شده است، از این‌رو باید با دقت و سرعت بیشتری به این عرصه ورود و برای آن چاره‌ای کنیم.

این نویسنده حوزه کودک و نوجوان همچنین استفاده سراسری کودکان از تولیدات فرهنگی را پر اهمیت دانست و ادامه داد: خیلی از روستاها و شهرها، سالن‌های سینمای خوبی ندارند، بنابراین اگر با کمک ابزار تکنولوژیکی چون گوشی‌های هوشمند بتوان تولیدات جدید را در دسترس مردم این شهرها قرارداد، خود اتفاقی مبارک و فرهنگی مناسب ا‌ست. بنابراین در این میان باید هوشمندی به خرج دهیم تا با سازوکار جدیدی که به سرمایه‌گذاران و سازندگان هم آسیب نمی‌زد در فضای مجازی به تولید محتوای سالم و مناسب بپردازیم.

قاضی‌نظام با بیان اینکه هر وسیله و ابزاری که راحت‌تر در اختیار مردم قرار گیرد، بیشتر استفاده می‌شود، اظهار کرد: حالا فکر کنید که سینما در جیب شما باشد، آن وقت ببینید چقدر می‌تواند در فرهنگ‌سازی موثر بیافتد.

او دراین‌باره افزود: حرکت مدرن کودکآنلاین به تقویت فرهنگ جامعه، به‌ویژه در بخش کودک و نوجوان، کمک شایانی می‌کند. همچنین در کنار آن می‌توان به طراحی و پخش وب سری یا فیلم کوتاه در فضای مجازی پرداخت. 

این نویسنده با استقبال از رویدادی مانند جشنواره کودکآنلاین به اهمیت به‌روز بودن مدارس و استفاده از این محتواهای آنلاین هم اشاره کرد و گفت: اینکه برای بچه‌ها محتوای مناسب تولید کنیم خیلی مهم است؛ مدارس اگر به‌روز و هوشمند باشند، می‌توانند به شکل مطلوبی از این محتواها استفاده کنند.

قاضی‌نظام در پایان گفت: متاسفانه ما نتوانسته‌ایم تا امروز کارکرد اینترنت را آموزش دهیم، به‌ویژه از این منظر که فضای مجازی تا چه اندازه می‌تواند منبع درآمد باشد، و این درحالی‌ست که به‌واسطه این جشنواره، ضمن معرفی فرهنگ ایرانی می‌توانیم به درآمدزایی نیز بیشتر فکر کنیم.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: