کد خبر: ۴۷۷۸۶۱
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵

در شرایطی که بسته حمایتی دولت میان برخی اقشار جامعه توزیع شده است، مجردها نیز خواهان دریافت آن هستند.

به گزارش شفاف، با آغاز نوسانات ارزی در کشور قیمت اجناس مختلف به شدت رشد کرد و توان خرید اقشار کم درآمد کاهش یافت.
 
در این شرایط بود که تحریم‌های یک جانبه آمریکا علیه ایران نیز مشکلات فراوانی را برای اقتصاد کشور به وجود آورد.

در چنین وضعیتی محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه اعلام کرد؛ دولت برای جبران این شرایط پنج بسته حمایتی ضد تحریم در نظر گرفته که از جمله آنها، واریز بسته حمایتی دولت و فوق العاده جبرانی برای کارمندان و کارگران (بسته حمایتی کارگران) و اقشار کم درآمد است تا بخشی از این تنگی معیشتی جبران شود.

به گفته نوبخت همه افرادی که درآمد زیر ۳ میلیون تومان دارند، مشمول دریافت طرح بسته حمایتی دولت و سبد کالای ۹۷ خواهند بود.

بررسی‌ها نشان می‌دهد توزیع بسته حمایتی دولت به حساب یارانه افراد آغاز شده و تاکنون افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی، کارمندان دولت، بازنشستگان کشوری و لشکری، و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی و برخی از افرادی که یارانه دریافت می‌کنند، بسته خود را دریافت کرده اند.

 

چندی پیش محمد شریعتمداری وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از ارائه بسته حمایتی به افراد مجرد نیز خبر داد و گفت: ما شرط سرپرست خانوار نداریم و همه آنهایی که زیر سه میلیون تومان دریافتی دارند مشمول سیاست جبرانی دولت می‌شوند، در واقع هر حقوق بگیری را شامل می‌شود.

 

مقرر شده است بسته‌های حمایتی دولت در سه مرحله به حساب افرادی که زیر ۳ میلیون تومان درآمد دارند واریز شوند که با توجه به آمار اعلام شده واریز مرحله دوم این طرح تا پایان سال ۹۷ اجرایی می‌شود.

علی رغم مشکلات موجود در اجرای طرح بسته حمایتی دولت کاملا مشخص است که در مرحله اول به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی تعلق گرفته است.

طبق گفته اعضای کابینه افرادی که تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و بازنشسته نیستند، اما حقوق سرپرست خانوار آنها کمتر از ۳ میلیون تومان است، باید منتظر اعلام مراحل بعدی توزیع بسته حمایتی دولت باشند. البته باید به این نکته توجه کرد که به هیچ وجه لازم نیست که شماره کارت و رمز دوم کارت خود را به شماره‌های ناشناس پیامک کنند!

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: