کد خبر: ۴۷۷۹۳۲
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۲
با ادعای فشار ایران به اعراب از طریق سوریه مطرح شد؛

رهبر «کمیته عالی مذاکرات» وابسته به معارضان سوری در ادعایی واهی نسبت به تهدید ایران علیه قدرتهای منطقه ای هشدار داد و از رهبران جهان عرب خواست تا از برقراری مجدد روابط با سوریه خودداری کنند.

به گزارش شفاف به نقل از اسپوتنیک، «ناصر حریری» رهبر «کمیته عالی مذاکرات» (HNC) وابسته به معارضان سوری روز یکشنبه از رهبران جهان عرب خواست تا از برقراری مجدد روابط با سوریه خودداری کنند.

این درخواست ناصر حریری در حالی مطرح می شود که شماری از کشورهای جهان عرب  گامهایی برای پذیرش مجدد سوریه در اتحادیه کشورهای عرب (Arab League) برداشته اند.

حریری در یک کنفرانس مطبوعاتی در شهر ریاض عربستان، در هشداری فتنه انگیز خطاب به قدرتهای منطقه ای مدعی شد که «ایران از طریق سوریه آنها را تهدید می کند».

ناصر حریری در ادامه این ادعاهای خودگفت: «ما در یک بزنگاه تاریخی قرار داریم... ما امیدواریم که رهبران جهان عرب روی خود را از مردم سوریه برنگردانند و کشورهایشان تصمیم خود را برای همکاری با رژیم سوریه مورد تجدیدنظر قرار دهند».

گفتنی است که متعاقب دیدار ماه گذشته «عمر البشیر» رئیس جمهوری سودان از سوریه، اتحادیه کشورهای عرب گامهایی برای پذیرش مجدد سوریه در این اتحادیه برداشته اند.

علاوه بر بازگشایی سفارت امارات متحده عربی در دمشق، عربستان سعودی نیز اعلام کرده است که به بازگشت سوریه به این اتحادیه اعتراض نخواهد کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: