کد خبر: ۴۷۷۹۶۴
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵

رئیس‌جمهور گفت: دولت تامین امنیت کشاورزی را وظیفه‌ خودش می‌داند.

به گزارش شفاف، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز در دیدار با مدیران و کارکنان وزارت جهاد کشاورزی گفت: بارندگی در کشور نسبت به پارسال حدود 3 برابر شده و به 107 میلیمتر رسیده است.

وی با بیان اینکه باید امنیت کشاورز را تامین کنیم، افزود: یکسال بارش باران وحود دارد و سال دیگر بارش کم است و زمانی آفت می زند و گرما و سرما ضربه می‌زند. باید کاری کنیم که کشاورز مطمئن باشد که اگر امسال ضرر کند، سال بعدی زندگی‌اش تامین می‌شود.

رئیس جمهور تصریح کرد: گرفتاری ما در کنجاله و علوفه و ذرت است. چند میلیارد دلار پول می‌دهیم که علوفه وارد کنیم. برای برخی از مردم تعجب آور است که برخشی از واردات ما به نهاده‌های کشاوری است که باید وارد و تامین کنیم و ممکن است به سمت خوداتکایی حرکت کنیم و هیچ وقت نباید این  را رها کرد که باید روی پای خود بایستیم و مواد غذایی خودمان را خودمان تامین کنیم.

روحانی ادامه داد: درباره تامین امنیت برای کشاورزان؛ آقای حجتی واقعا دلسوزی می‌کند و دلسوز است و احساس وظیفه ملی و دینی خود فعالیت می‌کند. او بیشتر به فکر بخش کشاورزی است چرا که او مسئول تامین مواد غذایی است.

وی تصریح کرد: ما باید به فکر قدرت خرید مردم باشیم. یکی از مسائل مهمی که باید مد نظر باشد، قدرت خرید مردم است. باید تعادلی که مردم قدرت خرید داشته باشند وهم طوری نشود بخش دامی و یا باغی تعطیل شود و باید همه طرف‌ها را مد نظر قرار داد.

رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: دولت یکی از وظایف خودش را تامین امنیت برای بخش کشاورزی و کشاورزان عزیز کشور می‌داند چون تامین کننده بخش بزرگی از امنیت کشورند و ما موظف به تامین امنیت آنها هستیم.

روحانی اظهار کرد: دانشگاه باید به بخش کشاورزی ما متصل باشد و کشاورزی را تامین کند. جمعیت در حال افزایش است؛ ابتدای انقلاب 36 میلیون نفر بودیم و الان حدود 82 میلیون نفریم. هر سال یک میلیون نفر بر جمعیت افزوده می‌شود و ما مواد غذایی بیشتری در هر سال نسبت به سال گذشته می‌خواهیم. بخش بزرگی از کشور ما کویر و کوه است و زمین کشاورزی ما محدود است. حتی اگر در زمین کشاورزی هم محدودیت نداشته باشم؛ با محدودیت آب مواجهیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار