کد خبر: ۴۷۸۱۸۱
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
در جلسه امروز هیئت دولت؛

رئیس جمهور: اشتغال جوانان و توجه به معیشت مردم دو اولویت اصلی دولت تا پایان امسال است

به گزارش شفاف، آقای روحانی در جلسه امروز هیئت دولت با بیان اینکه نرخ تورم سبد مواد غذایی مردم در آذرماه به ۲۴ درصد رسیده است، تصریح کرد: هرچند نرخ تورم در دوازده ماهه منتهی به آذرماه امسال ۱۸ درصد اعلام شده، اما تورم مواد خوراکی است که برای مردم مهم است.

وی با بیان اینکه نرخ تورم در برخی اجناس بین ۳۰ تا ۴۰ درصد هم می‌رسد گفت: نوسان هفتگی و روزانه برخی اجناس بسیار بد است که باید فکری جدی برای این مسئله شود.

رئیس جمهور اضافه کرد: خوشبختانه در زمینه ارز با تلاش بخش اقتصادی دولت و بانک مرکزی آرامش نسبی در بازار حاکم شده است و این ثبات باید حفظ شود، اما در مورد معیشت مردم و کالا‌های روزمره مردم نیز باید این آرامش حاکم شود.

آقای روحانی حمایت از تولید را پیش نیاز اصلی تحقق دو هدف اصلی دولت در اشتغال و تامین معیشت مردم دانست و گفت: توجه به اشتغال مجدد کسانی که به دلیل مشکلات واحد‌های تولیدی شغل خود را از دست می‌دهند باید در اولویت کار سازمان برنامه و بودجه و تمامی وزاتخانه‌های دولت باشد.

رئیس جمهور توسعه روابط با همسایگان را یکی از راه‌های حل مشکلات کشور در زمینه حل مسائل بانکی و حمل و نقل عنوان کرد و افزود: با توجه به ظرفیت‌های کشور و روابط صمیمی با همسایگان در صورتی که مسائل بدرستی اولویت بندی شود می‌توان مشکلات را پشت سرگذاشت.

وی با اشاره به در پیش بودن چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی از تمام وزرا، معاونان، مسئولان دستگاهها، صداوسیما، روزنامه‌ها و فضای مجازی خواست واقعیت‌های انقلاب را به خوبی برای مردم تشریح کنند.

آقای روحانی گفت: درصورت درست تشریح نشدن دستاورد‌های انقلاب برای مردم قطعا به خون شهدا، فداکاران، جوانان، علما، امام راحل و تمام کسانی که در راه انقلاب تلاش کردند خیانت خواهد شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه دستاورد‌های انقلاب اسلامی در حالی حاصل شده که کشور از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون با توطئه‌های مختلفی مواجه بوده است افزود: مشکلات ماه‌های اولیه انقلاب در شکل گیری دستگاه‌های اجرایی، حوادث ایجاد شده در زمان استقرار انقلاب، جنگ تحمیلی هشت ساله و تحریم‌های گسترده از جمله موانعی بود که کشور با وجود آن‌ها در این سال‌ها به راه توسعه خود ادامه داد.
وی گفت:: جنگ تحمیلی به ظاهر توسط عفلقی‌ها در عراق، اما در باطن از سوی اکثر کشور‌های منطقه و قدرت‌های بزرگ حادث شد، اما با ایستادگی و پایداری مردم به شکست دشمنان انجامید.

آقای روحانی با بیان اینکه تحریم‌های ظالمانه اقتصادی علیه ملت ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی آغاز شد افزود: بعد از پایان جنگ تحمیلی و در استانه شروع بازسازی کشور دور جدیدی از تحریم‌ها اغاز شد و این تحریم‌ها تا سال ۹۴ ادامه داشت که در این سال تحریم‌ها رفع و اندکی فضای تنفسی برای کشور ایجاد شد، اما دوباره از طریق توطئه تندرو‌های امریکا و صهیونیست‌ها دور جدیدی از فشار‌ها علیه ایران اغاز شده است.

وی گفت: با وجود همه این فشار‌ها با مقایسه آمار و ارقام در کنار حوزه‌های مختلف صنعتی، اجتماعی، بهداشت و درمان، قدرت نظامی، ​عمران و سازندگی، توسعه شرکت‌های دانش بنیان، اموزش، اموزش عالی، کمک به مردم و مستضعفان به عینه خدمات انقلاب اسلامی مشاهده می‌شود خدماتی که حاصل ایثار و فداکاری مردم و تمامی دولت‌ها در این سالهاست.

رئیس جمهور تاکید کرد: امروز تمام مجروحان و جانبازان دوران جنگ تحمیلی بعد از ۳۰ سال با افتخار از حوادث دفاع مقدس یاد می‌کنند و این نمونه ایستادگی ملت ما برای اهدف بلند انقلاب اسلامی است.

آقای روحانی گفت: هدف انقلاب نجات کشور از حکومت فردی به نام شاه و استقرار حاکمیت رای مردم بود نظامی که در آن رای مردم تعیین کننده ترکیب مجلس، خبرگان و دولت است و نظامی که تمام امور آن برمبنای آرای مردم استقرار می‌یابد.

وی اضافه کرد: این حاکمیت ملی بزرگترین دستاورد انقلاب ماست و برگزاری تمام انتخابات‌ها نشان می‌دهد که کشور ما برمبنای رای مردم اداره می‌شود و این بزرگترین دستاورد سیاسی - اجتماعی انقلاب است.

رئیس جمهور با بیان اینکه انقلاب حاکمیت ملی و استقلال را برای کشور به ارمغان اورد و به دین، فرهنگ و معنویت مردم احترام گذاشته می‌شود گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی استقلال کشوردر برابر دیگران حفظ شد کشوری که زمانی تمام امور آن با تصمیم بیگانگان اداره می‌شد و امریکایی‌ها و اروپایی‌ها در ایران همه کاره بودند و نه تنها در ارتش، نیرو‌های مسلح، صنایع نظامی و اقتصادی کشور دخالت می‌کردند حتی در فرهنگ هم مداخله می‌کردند و ۳۶ امریکایی بر شبکه دوم رادیو و تلویزیون رژیم گذشته نظارت می‌کردند و همه کشور دست ان‌ها بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: