کد خبر: ۴۷۸۲۹۶
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۸

ائتلاف متجاوز سعودی اماراتی و مزدورانشان امروز هم برخی مناطق الحدیده را آماج حملات خود قرار دهند تا نقض توافق استکهلم همچنان ادامه داشته باشد.

به گزارش شفاف، المسیره از گلوله‌باران مستمر خیابان الخمسین(50) و منطقه مسکونی هفتم جولای در بخش الحالی الحدیده خبر داد.

 روایت رسانه‌های غربی از اوضاع الحدیده

خبرگزاری غربی فرانس‌پرس در گزارشی از اوضاع الحدیده اعلام کرد  درگیری‌ها صبح امروز میان نیروهای طرفدار دولت یمن(منظور دولت وابسته به رژیم سعودی به ریاست عبدربه منصور هادی فراری) و نیروهای وابسته به جنبش انصارالله در الحدیده با وجود  دستیابی طرفین به آتش‌بس شکننده در این شهر استراتژیک ازسرگرفته شد.

در بخش جنوبی این شهر مشرف به دریای سرخ در اولین ساعات صبح امروز شنبه صداهای گلوله توپ و درگیری با تیربار شنیده شده است، اما بعداد از شدت درگیری‌هایی که پراکنده شد، کاسته شده است.

توافق آتش‌بس در الحدیده بر اساس مذاکرات استکهلم از 18 دسامبر 2018 اجرایی شده است . این توافق روز سیزدهم دسامبر 2018 میان طرف‌های درگیر منعقد شده بود.

خبرگزاری فرانسه در ادامه گزارش خود آورده است حوثی‌ها بر بخش اعظم شهر الحدیده مسلط هستند،‌در حالی که نیروهای دولت(عبدربه منصور هادی مزدور سعودی) در جنوب و شرق آن حضور دارند.

لیز گراندی هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل روز جمعه 21 دسی ماه به بندر الحدیده رفت و با مسئولان محلی دیدار کرد. جابر الرازحی مدیر بخش هیئت ملی اداره و هماهنگی امور انسانی گفته است  علت سفر این مقام سازمان ملل، اطلاع یافتن از اوضاع انسانی و اطمینان یافتن از ورود کمک‌ها از طریق بندر الحدیده به موجب توافق استکهلم بوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار