کد خبر: ۴۷۸۳۲۹
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۶
واشنگتن‌پست:

روزنامه واشنگتن‌پست گزارش داد دونالد ترامپ جزئیات دیدار‌های رو در روی خود با رئیس‌جمهور روسیه را از مقامات ارشد دولت مخفی نگه داشته است.

به گزارش شفاف، روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست گزارش داد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا جزئیات دیدار‌های رو در روی خود با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه را از مقامات ارشد دولت خودش مخفی کرده است.

مقامات فعلی و سابق آمریکا به روزنامه واشنگتن‌پست گفته‌اند ترامپ تلاش‌های بی‌سابقه‌ای برای مخفی کردن گفت‌وگوهایش با پوتین انجام داده و دست‌کم در یک مورد، پس از پایان دیدار با پوتین، یادداشت‌های مترجم خودش را از او گرفته و به او دستور داده مسائل مطرح‌شده در این دیدار را با سایر مقامات دولت در میان نگذارد.

طبق گزارش واشنگتن‌پست، ترامپ این کار را بعد از دیدار سال ۲۰۱۷ با پوتین در هامبورگ انجام داد. در آن دیدار رکس تیلرسون، وزیر خارجه سابق آمریکا هم حضور داشت.

واشنگتن‌پست می‌گوید مقامات آمریکایی زمانی از اقدامات ترامپ باخبر شدند که یکی از مشاوران کاخ سفید و یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا از مترجمِ حاضر در نشست ترامپ و پوتین خواستند اطلاعاتی فراتر از بیانیه صادرشده توسط تیلرسون در اختیار آن‌ها قرار دهد.

به همین دلیل، مقامات آمریکایی می‌گویند حتی در اسناد طبقه‌بندی‌شده کاخ سفید نیز هیچ جزئیاتی از 5 دیدار رو در رویی که ترامپ و پوتین طی دو سال گذشته با یکدیگر داشته‌اند، وجود ندارد. به گفته آنها، چنین امری در دوران هیچ رئیس‌جمهوری سابقه نداشته است؛ بویژه آنکه طرفِ گفتگو، رئیس‌جمهور کشوری باشد که از سوی نهادهای اطلاعاتی آمریکا به دخالت در انتخابات متهم شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار