کد خبر: ۴۷۸۳۸۴
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷

برای خیلی سفر رفتن یعنی هماهنگی بین دو یا چند خانواده، تقسیم کار و آماده شدن برای چند روز سفر و خوش گذراندن با فامیل یا دوستان است.

اما همه افراد، دوستانی دارند که تنها سفر رفتن‌ را دوست دارند و حتی اگر در سفرهای گروهی هم حضور داشته باشند گوشه‌ای برای سرگرم شدن و گوش دادن به موسیقی یا قدم زدن‌ برای خود انتخاب می‌کنند.

فکر می‌کنید تنها سفر رفتن بهتر است یا سفرهای گروهی؟ به نظر شما کدام بهتر است و چرا؟

برای فهمیدن این موضوع لازم است هر دو سبک سفر را با هم مقایسه کنیم.

سفر گروهی

شاید اولین دلیل گروهی سفر کردن حضور در جمع و لذت‌بخش‌تر شدن مسیر و اقامت در مقصد باشد. حتما تجربه کرده‌اید که در سفرهای گروهی افراد بین چند خودرو تقسیم می‌شوند و در طول مسیر صحبت‌های دور هم، توقف در نقاط مختلف جاده و استراحت، غذا خوردن در استراحت‌گاه‌های بین راه، شوخی‌های در طول سفر و تفریحات دور هم جزء فراموش نشدنی این نوع سفرها است.

دلیل دومِ خوب بودن سفرهای گروهی تقسیم کار است. در این نوع سفر، کارها بین افراد تقسیم می‌شود و همه در یک کار گروهی می‌توانند شرایط لذت‌بردن از سفر را برای کل گروه فراهم کنند.

دلیل سوم یا شاید بتوان گفت جذابیت سومِ گروهی سفر رفتن کاهش هزینه‌های سفر باشد. زمانی که به صورت گروهی سفر می‌کنیم هزینه‌های اقامت و خورد و خوراک به شکل قابل توجهی کاهش می‌یابد. زمانی که با جمع به مسافرت می‌روید دیگر نیازی به اقامت در هتل نیست و با اجاره ویلا یا یک اقامتگاه ساده می‌توان در هزینه‌های اقامت صرفه‌جویی کرد.

سفر تنهایی

تنها سفر رفتن برعکسِ سفرهای گروهی پر از سکوت و سکون است. غرق در دنیای خود، دل به جاده می‌زنید و تا مقصد فقط خودتان، صدای ذهن‌تان و هدفون است که از آن آوازهایی دلنشین و مناسب حال شما پخش می‌شود و سفر را زیباتر می‌کند.

در سفرِ تنهایی خبری از ایستادن‌های مکرر در جاده برای خرید سوغاتی نیست و اگر با خودروی شخصی‌ سفر کنید منظره‌های زیبا دلیل ایستادن در جاده می‌شود. اگر هم که خودروی شخصی ندارید راحت روی صندلی خود لم می‌دهید و تا پایان مسیر در موزیک و فکرهایتان غوطه می‌خورید.

از مزایای تنها سفر رفتن مدیریت زمان طبق علاقه خودتان و پرداختن به کارهایی است که واقعا به آن علاقه دارید. اگر گردش در بازار را دوست ندارید آن را از برنامه سفر حذف می‌کنید و به جایش دیدن خانه تاریخی را در برنامه وارد می‌کنید.

شخصی که تنها سفر می‌کند معمولا در مقصد یک اتاق در هتل یا مسافرخانه اجاره می‌کند چون ترجیح می‌دهد تمام زمان خود را صرف دیدن شهر و مکان‌های گردشگری یا تاریخی آن کند. قطعا  اجاره هتل آپارتمان در شیراز به نفع نیست، زمان رسیدگی به کارهای خانه خیلی بیشتر از آن است که فکرش را بکنید.

 

گروهی سفر کنیم یا تنها؟

 

حالا  نوبت شماست که تصمیم بگیرید کدام روش بهتر است. دوست دارید در سفر به مشهد دنبال اجاره هتل آپارتمان در مشهد باشید و کنار خانواده از سفر لذت ببرید یا اقامت در اتاق یک مسافرخانه را ترجیح می‌دهید.

 

اتاقک اپلیکیشنی است که برای کاهش هزینه اقامت در سفرهای گروهی به شما کمک می‌کند. شما با انتخاب یک اقامتگاه، مناسب با تعداد مسافران، قبل از شروع سفر و رزرو آن می‌توانید با خیال راحت سفر را آغاز کنید و نگران پیدا کردن محل اقامت در مقصد نباشید.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: