کد خبر: ۴۷۸۴۷۴
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱

با وجود تلاش دولت ترامپ برای حمایت از صنعت زغال سنگ، نیروگاه‌های زغال سوز بیشتری در دو سال نخست ریاست جمهوری وی در مقایسه با دور اول ریاست جمهوری باراک اوباما تعطیل شدند.

به گزارش شفاف، آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا و رویترز نشان داد در مجموع بیش از ۲۳ هزار و ۴۰۰ مگاوات تولید نیروی زغال سوز در فاصله سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ در مقایسه با ۱۴ هزار و ۹۰۰ مگاوات در فاصله سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ متوقف شد.

دونالد ترامپ تلاش کرده است با عقب نشینی از تعهدات مربوط به محیط زیست و تغییرات جوی که در دولت اوباما داده شده بود، به وعده‌های انتخاباتی خود برای رای دهندگان ایالتهای تولیدکننده زغال سنگ مانند ویرجینیای غربی و وایومینگ عمل کند.

اما دومین سال رکورددار تعطیلی نیروگاه‌های زغال سوز در سال دوم ریاست جمهوری ترامپ بود و حدود ۱۴ هزار و ۵۰۰ مگاوات تولید نیروی زغال سوز در سال ۲۰۱۸ متوقف شد. پیش از آن در دوران اوباما در سال ۲۰۱۵ تولید حدود ۱۷ هزار و ۷۰۰ مگاوات نیرو با استفاده از زغال سنگ متوقف شده بود.

یک مگاوات می‌تواند برق حدود هزار خانه آمریکایی را تامین کند.

شمار نیروگاه‌های زغال سوز آمریکا از زمانی که ظرفیت زغال سنگ در سال ۲۰۱۱ به بیش از ۳۱۷ هزار و ۴۰۰ مگاوات رسید، هر سال روند کاهشی داشته است و انتظار می‌رود این روند با تقاضای مصرف کنندگان برای نیروی پاک‌تر و ارزان‌تر ادامه پیدا کند.

بر اساس گزارش رویترز، گاز طبیعی ارزان و رشد استفاده از نیروی تجدیدپذیر مانند نیروی خورشیدی و بادی، قیمت برق را سالهاست که پایین نگه داشته و در نتیجه سرمایه‌گذاری در نیروگاه‌های زغال سوز و هسته‌ای برای اپراتورها از نظر اقتصادی، مقرون به صرفه نیست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: