کد خبر: ۴۷۸۷۸۷
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴
انتقام به سبک ترامپ؛

رئیس‌جمهور آمریکا در نامه‌ای به رئیس مجلس نمایندگان این کشور اعلام کرد که با توجه به ادامه تعطیلی دولت، اجازه نمی‌دهد از هواپیمای دولتی برای سفر خارجی او استفاده شود.

به گزارش شفاف، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا که در روزهای گذشته بارها دموکرات‌ها را باعث و بانی تعطیلی طولانی‌مدت دولت معرفی کرده، روز پنج‌شنبه در اقدامی که در شبکه‌های اجتماعی از آن به عنوان انتقام‌جویی شخصی یاد شده، سفرهای خارجی «نانسی پلوسی» رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا را لغو کرد. 

بنا بر اعلام کاخ سفید، ترامپ در نامه‌ای به پلوسی، گفته است: «خانم رئیس گرامی، به دلیل تعطیلی [دولت] متأسفانه باید به اطلاعتان برسانم که سفر شما به بروکسل، مصر و افغانستان به تعویق افتاده است. هر زمان که تعطیلی به پایان رسید، مجدد برای این گشت و گذار شما برنامه‌ریزی می‌کنیم.»

وی در این نامه می‌افزاید: «با توجه به اینکه ۸۰۰ هزار کارگر فوق‌العاده آمریکایی حقوق دریافت نمی‌کنند، اطمینان دارم که شما هم موافق هستید که به تعویق انداختن این برنامه، کاملا مناسب است. علاوه بر این، احساس می‌کنم که بهتر است در این برهه شما در واشنگتن بمانید و با من مذاکره کنید، به جنبش امنیت قدرتمند مرزی بپیوندید تا این تعطیلی را تمام کنیم.»

ترامپ سپس به پلوسی پیشنهاد کرده که اگر می‌خواهد می‌تواند با هواپیمای عادی و با هزینه شخصی این سفرها را انجام دهد.

خودداری رئیس‌جمهور آمریکا از در اختیار گذاشتن هواپیمای دولتی، در حالی صورت می‌گیرد که پلوسی قرار بود تنها یک ساعت دیگر سفر خود به اروپا و غرب آسیا را آغاز کند.

نامه کنایه‌آمیز ترامپ به رئیس مجلس نمایندگان آمریکا یک روز پس از آن منتشر می‌شود که پلوسی از رئیس‌جمهور آمریکا خواست سخنرانی سالانه‌اش در مورد وضعیت ایالات متحده را به بعد از پایان تعطیلی دولت موکول کند.

اکنون ۲۷ روز است که به دلیل اختلاف میان کاخ سفید و دموکرات‌های کنگره در مورد بودجه ساخت دیوار در مرز مکزیک، دولت آمریکا به دلیل عدم تخصیص بودجه، در وضعیت تعطیل قرار گرفته و بیش از ۸۰۰ هزار کارمند دولت یا به مرخصی اجباری فرستاده شده‌اند یا بدون دریافت حقوق در محل کار خود حاضر می‌شوند. ترامپ دو روز پیش هم از اینکه پلوسی همچنان حقوق دریافت می‌کند، ابراز ناخرسندی کرد. این طولانی‌ترین تعطیلی دولت در تاریخ آمریکاست و هنوز هم هیچ چشم‌انداز روشنی برای پایان آن وجود ندارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار